| chiki1201 a întrebat:

Cum sa procedez daca un cetatean din strainatate a decedat in moldova? puteti va rog sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa transportez decedatul inapoi in tara sa natala, si cam cit costa? Va rog sa imi raspundeti va dau funda.

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Costa destul de mult... pentru ca in primul rand iti trebuie un sicriu ermetic, si trebuie sa apelezi la o firma specializata. cel mai bine este sa cauti o firma care se ocupa cu asta! cauta si tu pe google

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cetateanul din strainatate de unde era? Si la care moldova te referi? Moldova(Suceava, Botosani etc) din Romania sau Republica Moldova? Ca vad ca ai scris cu litera mica.Numai ambasada te poate lamuri.A tarii respective. Daca este ce cred eu.

| chiki1201 explică (pentru darrio2007):

Cetateanul este din Ucraina, iar eu m-am referit la Republica Moldova

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai bine e sa te adresezi Ambasadei!

| chiki1201 explică (pentru Fatamuntilor):

Am incercat dar nu am gasit nimic poti sa imi spui mai detaliat!

| syste754 a răspuns:

Ca sa l aduci din Italia in Romania cam 7000 de euro