| OanaMariaG a întrebat:

Cum sa procedez sa ma eliberez un pic de prietenul meu.ma simt prea legata de el si simt ca nu este bine...multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Il inseli cu cel mai bun prieten, intotdeauna da roade happy

| Sabin91 a răspuns:

Sa te eliberezi,sa te cuplezi iar,pai il crezi vreo marioneta? Nu te strange de gat, nu te sufoca, ci te iubeste presupun. Iubirea e frumoasa daca ai cu cine o impartihappy.

| bee_2378 a răspuns:

Eram in aceeasi situatie...eu am ales sa ma eliberez un pic de sub "tutela" lui...si m-am eliberat de tot, daca intelegi.mai bine vorbiti pe tema asta si incearca sa-i spui ce parere ai tu despre el, despre personalitatea lui.insa daca il iubesti nu face greseala sa il indepartezi pentru ca dupa o sa-ti fie foaaaarte greu sa-l reapropii.
so, be careful because love sucks.succes si pupicii

| kta1431k a răspuns:

Nu cred ca e frumos nici ca gest nici recompensa pentru ca te iubeste, asta inseamna ca nu simti dragostea cum este ea de fapt! Eu zic sa stai cu el cat mai mult si sa te eliberezi de alte ganduri pentru binele relatiei voastre. Cu placere

| CosminCSM00 a răspuns:

Orice ai face nu ii spune ca vrei sa stati o perioada despartiti pentru ca se supara sigur... daca poti incearca sa pleci un week-end undeva la bunici, la verisori.dar daca il iubesti eu zic sa fii langa el si sa te bucuri ca sunteti aproape pentru ca in fiecare moment ai putea sa il pierzi...profita ca sunteti apropiati unul fata de celalalt asta o stiu din propria mea experienta sad

| roscataa a răspuns:

Greu. sigh credem`a am fost intr-o asemenea situatie si nu mi-a fost usor. Depinde de carcaterul lui, daca nu e orbit de gelozie o sa inteleaga daca ii explici frumos.dar daca e orbit nici o sansa, mai bine nu ii spui ptc daca ii spui o sa creada ca vreti sa va despartiti. La mine nu a iesit cum am vrut, deci ai mare grija tu esti singura care il cunosti asa de bine, si sti cum sa il iei. Mult succes sper sa iasa cum vrei tu!:*