| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa uit persoana care o iubesc? m-a facut sa sufar forte mult

13 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Esti sigura ca numai pe tine te-a facut sa suferi daca si tu pe el. e bine sa ne gindim si la partea adversa,, poate si tu ai gresit nu? de ce ne credem perfecti noi,,, gindeste te de 2 ori.

| jenny a răspuns:

Din moment ce te-a facut sa suferi inseamna ca nu te iubea cu adevarat.Nu a stiut sa te iubeasca si sa te pretuiasca si nu merita sa suferi dupa el.Cand iti vei gasi persoana potrivita iti vei da seama ca ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el.Viata este prea scurta si trebuie traita in iubire, armonie, intelegere...

| simoSTAR a răspuns:

Fa ceva care sa iti ocupe timpul, iesi in club cu prietenii, asa ai ocazia sa cunosti oameni noi.si asta te va impiedica sa te gandesti tot timpul la el...gandeste-te doar ca te-a facut sa suferi si ca meriti ceva mai bun.

| andytza a răspuns:

Intrebarea in sine este raspunsul. Daca te-a facut sa suferi cand erati impreuna inseamna ca nu te respecta ...Stiu ca in si din dragoste se fac cele mai mari greseli dar poate ar trebui sa pui pe o balanta clipele frumoase si suferinta pe care ai indurat-o. Iar in ceea ce priveste starea ta actuala, stai linistita, totul e trecator si aminteste-ti ca timpul le rezolva pe toate!

| TeoIonela a răspuns:

Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva, adica sa ai la ce sa te gandesti(in afara de persoana aceea)mintea ta sa zboare in alta parte(ocupa-te de vreun sport sau gaseste-ti alt/a prieten/a)

| laraandy a răspuns:

Cand iubesti pe cineva, nu poti sa il/o uiti peste noapte.iti trebuie rabdare.incearca sa iesi prin oras, mergi la cinema, in club... fa ceva care sa-ti ocupe tot timpul, cu toate ca gandul iti va fi tot la el.gandeste-te si fa lucrul asta"ca te-a facut sa suferi"oricum ai vazut ce fel de pers este, viata nu se termina la el, mai sunt baieti pe lumea, deci trebuie sa stii ca ai o viata inainte.profita,nu te lasa coplesita de durere.ca nu faci nimic asa.

| Liada a răspuns:

Concentreaza-te la un lucru.oricare...curatenie,piktat,compus...serviciu...orice...shopping.plimbari cu kiinile...prietene...te va ajuta sa te ocupi cu ceva ca sa ai in cap alte idei si ginduri... apoi durerea cu timpul va scadea...

| sadonlife a răspuns:

Asta sa imi spui tu mie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei asta se uita mai greu, fa-ti alt prieten, apropie-t si de o fata mai povesteste din ale tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cam greu sa uiti pe cineva, mai ales daca a fost iubire intre voi! chiar daca te-a facut sa suferi inca mai simti ceva in adancul sufletului, chiar daca uneori nu vrei sa recunosti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o iubesti cu adevarat pe acea persoana, se poate sa nu o uiti niciodata, va ramane undeva intr-un colt numai al ei... dar se poate estompa iubirea daca ai suferit mult, in primul rand trebuie sa te hotarasti sa nu mai suferi, sa nu mai ai de a face un timp cu persoana in cauza, apoi, in timp vei vedea ca totul va fi bine, e greu dar se poate cu vointa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit este foarte greu... iubirea se uita greu...am patit-o si eu si nu numai ca m-a facut sa sufar dar am pierdut si un copil din cauza lui...si cand am vazut ca numai este de mine desi il iubeam i-am spus sa se duca de unde a aparut si sa ma lase in pace...crezi ca m-a lasat? nu... 4 luni de zile a incercat sa se apropie de mine si desi eram inebunita dupa el am refuzat pentru ca stiam ca nu este de mine si am evitat sa ma impac cu el...bine eu am avut norocul sa cunosc pe altcineva cu care sunt de un an de zile si care a stat app de mine si nu ma lasa sa-i dau nici macar un sms...m-a facut sa ma indragostesc de el...sa ma simt iubita fericita.implinita ca femeie...si crede-ma ca si acum dupa un an de zile tot mai imi da sms dau mai suna dar acum numai am nimica in suflet si cand da sms sau suna pur si simplu il ignor...Acuma...incearca ori sa nu te mai gandesti la el, ori sa=ti gasesti o preocupare, ori sa incerci sa iesi cu altcineva si ai sa vezi ca mai sunt baieti care te pot aprecia...si care nu te vor face sa suferi si vor tine la u...incearca sa stai mai mult cu prietenele, sa iesi afara, sa faci un sport sa faci ceva sa-ti ocupe timpul si ai sa reusesti sa-l uiti daca chiar iti doresti cu adevarathappy te pup

| cristin a răspuns:

Pai tocmai de aceea trebuie s-o uiti ca te-a facut sa suferi