| Nana18 a întrebat:

Cum se compotra un baiat cind te place si cum se uita la tine?

Răspuns Câştigător
| ionela_2126 a răspuns:

Pai un baiat cand te place nu se comporta cumva anume, daca sunt baieti prin preajma. Dar te priveste in ochi si... parca ai simti o conexine intre voi. Daca te place nu-ti va spune din prima clipa si in nici un caz nu ii spui tu. Daca vei incerca sa fii singura cu el nu va functiona. Ei bine conteaza si comportamentul si varsta lui.
Dar daca este mai spontan sigur nu-ti va spune din prima clipa sa stai langa el sau sa petreci mult prea mult timp c el, pentru ca veti da de banuit... Si nu cred ca vreti ca toata clasa sau tot cartierul sa spuna ca sunteti impruna. Daca il vezi ca sta pe o banca cu alta fata nu te infuria, nu vrei sa dai de banuit. Dar daca ii vezi ca se saruta trebuie sa te dezlantui, sa intevi!

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se tot uita la tine. Te soarbe din priviri. Din cauza asta, poate sa faca si greseli, neatent fiind in alte parti (exemplu - se poate impiedica). Te studiaza. Fiecare parte a corpului, din cap pina in picioare. Si mereu va gasi motive de a sta prin preajma ta, deci, cit poate, mereu va fi acolo. Daca e timid, se va rezuma la atit, daca nu, va intra in vorba, va incerca sa iti dovedeasca cine e el (asta la cei ce se cred grozavi), va cauta orice modalitate de a intra intr-o relatie cu tine.

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Ca in povestea"lupul si scufita rosie"! Se uita la tine ca si cum ar vrea sa te manance, dar in gandul lui e cum sa te vrajeasca mai repede.De aia la baiat i se mai zice si"lup, vulpoi"te alinta, te mangaie se comporta ca un ingeras...intelegi nu?

| VINTZU a răspuns:

Si eu sunt baiat.Pai pentru inceput se uita aproape mereu la tine sta pe langa tine si uneori se mai intampla sa iti dea o palma peste fund ca sa se dea smecher. Uneori mai inceraca sa iti faca toate poftele si te mai ajuta la teme etc. SPER CA TE-AM AJUTAT

| Nana18 explică:

Da sunteti drepti eli mereu se uita la mine parca ii stlalucesc ochi si anume se uita in momentele cind eu vorbesc cu alti baieti dar ce sa fac cum sal atrag?