| JustaLittle a întrebat:

Cum sunt folositoare emotiile pentru oameni si rasa umana?

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu sunt! Sunt doar niste monstruleti mici si infometati care iti mananca mereu fericirea si te opresc din a fi cea mai buna.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai tu ce zici, e tot aia daca nu ne pasa unii de altii si ne mancam intre noi ca animalele salbatice in timp ce traim in pesteri si paduri sau daca ne pasa catusi de putin unuia de altul si traim intr-o societate? Eu nu cred ca e tot aia, sincer.

| JustaLittle explică (pentru dragosbogdan001):

Pai animalele din aceeasi specie nu se "mananca" intre ele ...in orice caz, "ura" e si ea o emotie, o stare (daca ne-am manca unii pe altii ar fi din "ura" )

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru JustaLittle):

Unele animale din aceeasi specie se mananca intre ele la propriu. Si tu crezi ca doua animale salbatice se bat intre ele din ura sau din dorinta de supravietuire indiferent de ce pateste altul?

| JustaLittle explică (pentru dragosbogdan001):

Vreau sa spun doar ca nu mi se pare relevanta coparatia cu animalele, in felul in care ai procedat tu

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru JustaLittle):

Pai eu compar cu animalele pentru ca animalele nu au sentimente dupa mine. Ele au doar instincte, nu gandesc. Gandirea logica si sentimentele fac oamenii sa fie oameni cu omenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

laughing Pai, fara emotii nu ai putea sa te bucuri de viata, ai fi ca un robot.Totul ar fi sec, si fara rost.

O seara frumoasa, JustaLitte!

| user5493 a răspuns:

Depinde