| katty_6203 a întrebat:

Cum va intelegeti cu fratii vostri(sau surorile voastre)? Care este relatia voastra cu cei din familie?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Am 17 ani si am o sora de 15 ani si ne intelegem foarte bine. Cand eram mai mici mereu ne certam din toate nimicurile, cum ca eu sunt sora mai mare si ea trebuie sa ma asculte sau ca ea e mai mica si trebuie sa aiba mai multe,si tot asa, ogramada de motive din cauza jucariilor, treburilor casnice...Dar cu timpul am ajuns sa ne intelegem din ce in ce mai bine, am crescut iar asta ne apropie mai mult.Acum impartim tot ce avem. De multe ori simt nevoia sa vorbesc cu cineva si uite ca am cu cine. Stii,sangele apa nu se face,alaturi cu ea am trecut peste greutatile care s-au ivit in familie,doar ea a trecut alaturi de mine peste toate si stie cel mai bine cum e. Atunci cand prietenii te lasa, fii convinsa ca o sora sau un frate nu ar putea face la fel. Si peste ani, cand vei avea nevoie de un sfat,sau pur si simplu vei dori sa vorbesti cu cineva vei avea la cine apela deoarece un frate sau o sora nu poate avea inima sa iti inchida telefonul in nas,sau usa si va trece peste orice, peste orice problema, orice cearta.

4 răspunsuri:
| lavinia_5701 a răspuns:

Buna! Am o sora cu 5 ani mai mare ca mine.inainte nu ma intelegeam deloc cu ea, ma certam mereu cu ea chiar daca ma impacam peste cateva ore minute (ma certam din niste nimicuri)cu ea iar acum ea este in primul an de facultate si imi pare rau ca nu m-am inteles cu ea ...imi este foarte dor de ea si as vrea sa fie langa mine nu 1 data la 2 saptamani ci tot timpul asa ca cei care faceti la fel cum am facut si eu o sa regretati. insa vorbesc la telefon pe messenger nu este de ajuns asa ca de abia astept vara:Xsa fim amandoua, iar cu parinti ma inteleg super ok,,, voi?big grin

| Adredemesconf a răspuns:

Pai avand in vedere ca suntem 6 copii in familie (si unul pe drum) ne certam si noi ca fratiihee hee.Nu ne certam chiar des, dar tot se intampla in fiecare zi, insa ne impacam dupa 2 minute si mereu am fost alaturi unul de altul.Cel mai des ma cert cu fratele meu de 11 ani si cu sora mea de 8-9 (e asa enervanta uneori frustrated ).Si chiar daca uneori ne certam de la lucruri banale (televizorul si calculatorul cel mai deslaughing ) sau mai serioase tot regretam apoi ca ne-am certat, ne cerem scuze si gata big grin.E foarte frumos sa ai frati alaturi happy.

| Tinkerbell_3393 a răspuns:

A mea este foarte buna si comunic destul de mult cu ei. Ne intelegem bine si ne ajutam si disram.

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Nu am frati sau surioar...nici nu vreau.mai bine sa fi u preferatul/a familiei...laughing