| WinniePooh a întrebat:

Cunoasteti familii (extinse) cu mai multi gemeni? De exemplu familii unde ambii frați să aibă gemeni? Am citit ca tendinta de a avea gemeni poate fi genetica, dar nu cunosc nici un caz concret.

2 răspunsuri:
| ciotori a răspuns:

Poate fi genetica dar se intampla foarte rar, slabe sanse.

| DEVOL a răspuns:

Eu si sora mea, suntem 2 gemene.Mama noastra are alti 4 frati, niciunul dintre ei nu au gemeni, dar strabunica noastra avea o geamana.Genetica asta, cu gemenii, nu e chiar din generatie in generatie, ci se manifesta intr-un timp indelungat de generatie. Sper ca ai inteles