| Mara6392 a întrebat:

Dacă am 19 ani mai trebuie sa ii spun tatălui meu pe unde merg și cu cine si daca stau peste noapte la cineva? (Stau cu el, dar am banii mei pentru ca lucrez)

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie, dar ar fi frumos s-o faci. Și chiar prudent, în caz că ceva nu merge bine pe unde te afli

| sierra1 a răspuns:

știi vorba aia: casa lui, regulile lui!

| Yurisa a răspuns (pentru mihai69):

Exact!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad ce e rau in a iti informa parintii pe unde umbli

| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă în viziunea ta "trebuie"? Legal, nu ești obligată.
Dar din dragoste și respect pentru părinții tăi și pentru sănătatea lor psihică, ar fi frumos să-i anunți și pe ei dacă nu ai de gând să ajungi în noaptea aia acasă.

| FreddieM a răspuns:

Dacă el ar lipsi unele nopți fără sa te avizeze, chiar nu ți-ar pasa deloc? Sau când vei avea la rândul tău copii, ai sta liniștită, daca din senin sa nu ai vesti de la fiul/fata care lipsește fata preaviz de-acasă? Sau chiar daca ai intenția sa ieși, măcar sa nu te aștepte eventual cu masa sau știu eu, din nou, sa stea omul liniștit, ca știe măcar locația ta. Eu stau peste hotare, departe de fiul meu, și când iese seara, la întoarcere, chiar dacă e trecut de miezul nopții, tot se face auzit ca să știm ca e în regula.Din proprie inițiativa. Asta ca ii pasa de psihicul și grijile noastre.
Cheers

| Mara6392 explică (pentru FreddieM):

Dacă vine a doua zi nu prea îmi pasa

| Batmanel a răspuns (pentru Mara6392):

Vorbesti in necunostinta de cauza, o sa ai copii sai ai sa vezi ce stricta vei deveni cu ei, pentru ca le vei vrea binele nu sa se piarda cu retardati care altceva decat bere, meciuri si tigari pana la 3 dimineata nu stiu.

| Mara6392 explică (pentru Batmanel):

Poate când o să fie minori o să fiu strictă, dar când împlinesc 18 ani o să fie pe cont propriu. Nu o să le mai zic ce să facă și o să trebuiască să muncească dacă vor bani.