| Tecktonik2011 a întrebat:

Daca am o prietena si vreau sa ma despart de ea pentru. ca atunci cand am vrut sa fiu cu ea i-am zis ca ne potrivim bine si acum nu o mai plac ce ar trebui sa fac? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Simplu! Nu ii spui pe mess ori la telefon e foarte urat oricat de repede iti doresti sa faci asta. Propune-i sa va intalniti si ii explici cu calm. Nici tie nu ti-ar placea sa ti se dea papucii intr-un mod injositor nu? Bafta happy

25 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Te duci intr-un loc mai retras cu ea(unde sunteti numai voi doi) si ii spui incetul cu incetul.Spune-i direct toata situatia ca n-o mai placi. Spune-i ce simti.
Aici vei vedea daca te-a iubit din reactile ei. Daca vei vedea ca nu-i pasa sau doar se preface inseamna ca nu te-a iubit dar daca vezi ca sufera te-a iubit mult.
Pa, pa!

| Ecea a răspuns:

Ce tampenii.
@Andreea de cand are inima glas sa vorbeasca? Parca era un simplu organ,la fel de usor as putea spune ascuta-ti rinichiul stang.

Ce-l mai simplu mod, este sa ii spui direct in fata.
Nu mai merge asta e, pa pa.Si adio. S-a terminat relatia.
Sau daca nu,mai e o metoda de a o face pe ea sa se desparta de tine,mai exact devino insuportabil, faci exact ce o dezgusta, merg toate pe invers.In 2 zile iti garantez ca iti va spune ea.
Fi ironic,nu o mai cauta,ai treaba, scuze prostesti, etc.Te descurci.

| Natashha a răspuns:

Copii fara parinti! Ce stiti voi ce-i aia dragoste la 14-17 ani?!? Va bateti joc de sentimentele altorastraight face...Nici nu vi s-au dezvoltat organele vreti sex, iubiri si va si despartitistraight face...ce tembelicisme!

| vεηiη a răspuns:

Hmm... suna a intrebare pusa de prietenul meu :-s
rolling on the floor

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Sentimentele nu se schimba mai des ca hainele, acelasi lucru si cu naravul. Daca ai avut curajul sa mergi la ea si sa-i ceri prietenia trebuie sa te fi motivat ceva anume, incearca sa-ti reamintesti si poate te vei gandi mai bine ce vei face pe viitor! Sunt fata si chiar m-as simti jenata sa fiu nevoita sa ma despart de un tip cu care sunt impreuna care si-a recunoscut cu curaj sentimentele pentru mine fiindca nu ma mai iubeste dintr-o data.
La revedere!

| KySyB3B3 a răspuns:

Daca te-a iubit, ai iubito.nu cred ca nu mai simti nimic pentru ea. poate ca nu v-ati mai vazut si asta a schimbat lucrurile. Daca tu esti 100% ca nu mai simti nimic pentru ea. spune-i acum de cath mai tarziu. dupa doare mai tare.Succes.

| danaG a răspuns:

Eu cred ca orice fata(poate ca si baietii sunt la fel,nust)isi doreste o explicatie,asa ca spun-i pur si simplu adevarul,pentru ca daca o lasi fara explicatii SIGUR te v-a cauta si ti le v-a cere, ca sa stie daca ea a gresit cu ceva, sau ce s-a intamplat.deci,cel mai bun sfat pe care ti-l pot da,e sa ii spui ca pur si simplu nu e cum credeai u si ca decat sa incepi sa o eviti si sa o faci sa sufere, mai bine sa stie adevarul si sa o rogi sa accepte asta, pentru ca e ceea ce iti doresti!

| Flaviius87 a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea, cel mai usor in viata este sa fii sincer... daca minti ceva, va atrage dupa sine alte minciuni- si te complici aiurea! Explica-i intr-un mod cat mai prietenesc - fara sa o jignesti ca tu esti sau ai fost confuz si nu crezi ca esti pregatit pentru o relatie (acum/ cu ea)...
Toate cele bune! mult succes!

| Adriana1019 a răspuns:

Pai spune-i un loc unde sa va intalniti si explica-i ca nu o mai poti iubi in felul acela ci doar ca prietena si ca speri ca nu este o greseala ca ai avut incredere in ea sa ii spui adevarul, ca este mai bine pentru amandoi.In felul acesta nu vei fi nici prea dur cu ea si vei spune si adevarul.

| kokkaina a răspuns:

Sa-i spui verde in fata sa nu mai vrei si gata asta este spune-i ca nu simti nimic pentru.ea si se termina balamucul daca nu-i acum tot o sa se intample si e mai nasol sa lasi timpul sa treaca asa ca spune-i!

| OOodesOOo a răspuns:

Iao usurel si spune-i tot ce simti''uite pana acum relatia a fost foarte frumoasa.dar eu nu cred ca mai putem continua si e mai bine sa ne despartim.''
sau'' vreau sa ne despartim''
aricum daca ii spui cu frumosul o sa inteleaga...bafta

| stress a răspuns:

Spune-i pur si simplu, ca si daca incerci alte metode tot acolo se ajunge, deci de ce sa te complici?

| dydyx_8055 a răspuns:

Spune.i in fata lucrul acesta! Nu o lasa sa.si faca iluzii, si data viitoare ai grija pe cine alegi!

| errordanna a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti foarte bine inainte sa iei o decizie.Ar fi bine sa nu te mai joci asa cu semtimentele oamenilor pentru ca e posibil sa ti se intample si tie acelasi lucru mai tarziu si nu o sa iti placa.

| CinevaNecunoscut13 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui daca este o fata buna ar intelege si nu s-ar certa cu tine.

| AnnyMaryLupy a răspuns:

Bunahappy! Pai spunie adevarul! Spune-i ca nu ca nu o mai placi ca nu va mai potriviti! Spune-i adevarul! Mereu adevarul doare dar macar e advarul nu o minciuna! Si adevarul mereu invinge! Sper ca te-am ajutat! Numai Bine! Ceau-h.

Răspuns utilizator avertizat
| EmonicaLaura a răspuns:

Simplu! Ii spui ca relatia dintre voi nu mai merge si ai cam vrea sa va despartiti.Dar vezi sa nu o spui cu rautate. Fetelor nu le place asta. Sau incearca tu altceva, numai ai grija ce spui, fetele sunt sensibile.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?
Pai, pentru inceput vorbesti cu ea fata in fata, ii spui ca nu mai simti acelasi lucru ca la inceput pentru ea si ii spui ca ti-ai dori sa va despartiti si sa ramaneti prieteni.
Asa nu o vei rani (prea tare) si puteti sa pastrati legatura ca amici.
Numai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ...sa-i spui ceea ce simti...credca e cel mai binehappy

| monikutzata a răspuns:

Mereu functioneaza.nu o mai baga in seama asa mult.si dupa 3 4 zile ii spui ca nu mai vrei sa fii cu ea.se poate ceva funditawinking

| ella4ever a răspuns:

E clar ca daca ea te place atunci ii va fi greu sa se desparta de tine. Cel mai bine e sa fii sincer cu ea s-a ii spui ca nu o mai placi si sa va despartiti...

| deyu11 a răspuns:

Asculta'ti animawinking

| BomboaneColorate_4437 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbiti fata in fata! O iei de mana si ii explici ca nu mai simti nimic pentru ea.Dar nu fa asta pe mess, telefon, mesaj fi tu insati happy succees>big grin

| adela_6448 a răspuns:

Sa te desparti de ea cat mai curand posibil, cu cat amani va fi tot mai greu si va suferi si ea mai mult pentru ca va pune mai mult suflet in relatie.