| Madaa110 a întrebat:

Dacă animalele și bebelușii trag la mine și vor să mă joc cu ei și stau liniștiți la mine în brațe, înseamnă ca am un suflet bun?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sufletul bun se defineste dupa cum te comporti tu cu ceilalti din jurul tau.Copiii mici ar crede si despre un pedofil ca are suflet bun, doar de aceea se duc unii cu astfel de persoane bolnave, pentru o bomboana, direct de pe strada.

| TimberWolf a răspuns:

Da, probabil ca da. Si la mine se intampla o chestie ciudata, copiii foarte mici se holbeaza insistent, chair intorc capul si continua sa se holbeze, nu inteleg de ce, de multe ori ma bufneste rasul.
Eu daca am avut catel iti dai seama ca animalutele vin la mine, te simt daca esti iubitor de animale.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, cam asta înseamnă, ca ai suflet bun

| Mindfulness a răspuns:

Da,așa se spune.

| Wolf1988 a răspuns:

Cand merg cu cainele la plimbare innebuneste dupa mirosul de carne stricata, ar sta toata ziua langa o pasare moarta. Poate ca avea suflet bun pasarea aia.