| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Daca ati fi certati cu iubit a/ul si ea/el ar iesi in oras, stiind ca suferiti si plangeti(nu mancati, nu invatati, etc)ce ati face?
Ati mai renunta la parinti pentru el/ea(parintii neacceptand relatia)?
Ati pune pe primul loc relatia, iar studiile pe locul 2?
Din moment ce el/ea nu e langa voi cand va e greu(in preajma examenelor)ati pune punct, avand in vedere ca aceasta relatie va distrage atentia de la invatat?

6 răspunsuri:
| dudu_7161 a răspuns:

Pai parerea mea este sa fie lasat... deoarece daca esti tanar prieten/prietena iti poti face foarte usor nu are rost sa suferi happy
Asta e parerea mea big grin
La revedere wave

| Chrysk2 a răspuns:

Bineinteles ca as pune pct,eu trec usor peste relatii,sunt multe fete.
La fel ar trebui sa faci si tu(nu stiu ce esti fata baiat)hee hee
Se vede clar din tot ce ai zis ca sta cu tine pentru sex sau bani,nu e frumos sa te lase balta cand ai nevoie de el.
Eu sunt tandru etc, dar cand imi gresesti iti zic in fata ca nu mai vreau sa fiu cu tine, el se pare ca te tine pentru ceva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta da
scoala e mai importanta in momentul d fata
nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin2344 a răspuns:

Misterele iubirii! iti incretesti fruntea cu intrebari ale caror raspunsuri le stii deja. ai auzit pe cineva sa se omoare pentru dumnezeu? pentru o femeie sau un barbat, da! dragostea e cel mai minunat si devastator sentiment in acelasi timp. cand iubesti faci orice, indiferent ce!

| Leon a răspuns:

Nu exista situatiile astea despre care tot vb tu pe aci, am inteles ca ai ramas si insarcinata. Tu gravitezi in jurul lui, nu exista viata ta fara asta. Gandeste-te cum erai inainte sa il cunosti. E una din chestiile pe care nu le-am inteles niciodata, cum sa faci dintr-o relatie ratiunea ta de a trai. pa