| bibubibucilescutascescu a întrebat:

Daca cineva vrea sa va scuipe sau deja a facut-o, voi cum a-ti reactiona? Ce i-ati face acelei persoane? Cum v-ati simti?

Răspuns Câştigător
| myky2507 a răspuns:

Buna, Mi s, a intamplat asta.Sunt in clasa a 9-a si am un coleg foarte nesimtit.Eu inaltime am 1, 62 si 53 de kg si de obiceai nu ma prea iau la hartza cu lumea. Dar intr-o zi a inceput sa faca misto de mine ca am parul lung.ca sunt slaba njt ce si njt cum.Si l, am facut nesimtit si m, a scuipat. A fost prima oara cand nu m, am putut abtine si cand m, am intors i-am dat cu pumnul in gurabig grin. M, a spus doamnei diriginte dar nu mi, a facut nmk.acum nu mai vb cu el si nici el cu mine. Dar asta e. Unii sunt si nesimtiti.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Off topic: @myky2507: Tu şi cele ca tine nu veţi avea niciodată vreun drept să vă plângeţi că vă vor bate iubiţii/soţii voştri. Plus că ăla de te-a scuipat a făcut o glumă, tu te-ai ofticat şi l-ai şi pocnit în consecinţă. Iar el, a dat dovadă de bun simţ şi nu te-a pocnit la rându-i deşi o meritai în mod clar.
On-topic: Nu am de unde să ştiu cum aş reacţiona pentru că depinde foarte mult de persoana care mă scuipă şi de motivul pentru care a făcut-o (dacă am meritat-o sau nu). Şi, în funcţie de asta decid ce-i fac (dacă-i fac ceva) respectivei persoane şi tot în funcţie de asta intervine şi modul în care m-aş simţi.

| gigiro a răspuns:

Eu i-as intinde si celalalt obraz, pentru ca stiu ca vine Cuza-Voda si va spala rusinea.Aceste obiceiuri cu scuipatul si alte chestii, sunt atat de urate, incat mi se face scarba.In Romania e aproape la moda sa-ti arati neputinta, scuipand.

| Romancutza a răspuns:

L-as ignora complet, macar eu sa am respect si sa fiu educata, sa-i arat ca el a fost cel prost crescut ca a scuipat.Sa se faca de ras de unu singur, poate pe mine lumea m-ar stii ca am fost scuipata, dar de cine? Nu de un needucat care are 7 ani de la puscarie?

M-as simti foarte prost, jignita, dar lasa ca va trece...nu ca rusinea lui ca lumea il va stii ca un rrom(sau ma rog daca este fata tiganca)ca numai ei scuipa.

| myky2507 a răspuns:

Tat.:*

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Daca as fi si eu intr-o situatie asemanatoare, as face si eu la fel cu persoana respectiva.Nu ma voi simtii cine stie cum, dar o sa-i platesc cu aceeasi moneda.Nu o sa-l scuip, pur si simplu ii dau o pereche de palmi, dar daca mai am si ceva in mana, gen:pahar de cafea, ceai, ciocolata calda, o vars pe el sau pe eahappy
Nu ma las asa usor. Lovesc tare...chiar daca e urat din partea unei fete, dar asta e.Nu ma pot lasa calcata in picioare.

O seara placutahappy

| GuessWho a răspuns:

Acum 3 saptamani mi s-a intamplat.happy
Jur ca atunci am reactionat mai urat ca niciodatahappy
Era un baiat.si ma certam cu el. m-a scuipat. l-am batut numa cu pumnii si cu picioarele in stomachappy
Acum cand ma vede pleaca din clasa.laughing
De obicei nu se rezolva cu bataia, sar nu permit niciunuia nici sa ma jigneasca sau sa ma loveascabig grin

| pwp a răspuns:

Nu mi s-a intamplat happy dar daca mi s-ar intampla las injura pe respectivul!
daca ar fi rrom(urasc tiganiii!) nu as zice nimic.mai bine doar o flegma decat mai multi pumni rolling on the floor

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

M-as feri ca-n Matrix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey si mie mi s-a intamplat chestia asta...era o gramada de lume cand un rrom m-a scuipat deoarece ii spusesem sa nu mai vorbeasca aiurea despre lucruri pe care nu le stie si ca in fata mea el este nul.atunci m-a scuipat.nu-mi venea sa cred.am fost prea socata ca sa pot face ceva

| Verdee a răspuns:

Pai i-as trage mai multe flegme + pumni/palmelaughing

| buburuza_1801 a răspuns:

Sti cum se spune mereu " razbunarea e arma prostului".''indiferenta e cea mai dureroasa'', normal ca m-as simtii jignita dar crede'ma ca in momentu ala al trebuie sa ai un caracter puternic si sa ii vorbesti de sus...ca si cum chestia aia l'ar fi dejosita pe el si nu pe tine. ''cuvantu'' doare cel mai tare daca sti cum sa'l folosesti.Crede'ma ca am vazut asemenea chestie si el era cel mai mare vagabond, ea din cateva cuvinte l-a facut sa ii para rau, mai victorioasa de atat nu te poti simtii

| simona_9648 a răspuns:

Nu as mai vb cu persoana respectiva, i-as sp ca e prost crescutlaughing
... m-as simti prost.