| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Dacă după o relație cu tip, mai mare cu 10 ani decât tine, ai afla că este căsătorit, a-i mai continua relația?
Și dacă, da. De ce?

Răspuns Câştigător
| Giulia911 a răspuns:

Un nenorocit, dacă tipa aia ar continua relația cu el ar da dovada de o mare prostie, pai cum ar putea ea sa mai aibă încredere în el? În primul rand ca a început relația cu o minciuna grava,iar în al doilea rand nu iar fi frica ca o sa îi facă și ei mai tarziu la fel? Iar în al treilea rand, acel "domn" e pur și simplu curvar, problema greu de reparat, și mai e încă o chestie, ALA NU O IUBESTE, ca dacă ar iubio nu s-ar mai fi întors la nevastă-sa, ar fi băgat divorț de aia și ar rămâne cu amanta.

18 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sa inteleg ca nu era relatie in toata regula. Adica nu o ducea la el acasa, nu o prezenta parintilor, nu iesea cu ea la plimbare prin oras tinandu-se de mana, nu posta poze pe retele sociale cu ea? Pt ca daca ar fi facut toate astea nu ar fi avut cum sa nu isi dea seama ca e casatorit. Cred ca a fost o relatie asa de plictiseala in care se vedeau 2-3 ore odata la nu stiu cat timp. Cand incepi ceva serios cu un barbat nu accepti orbeste tot ce zice el, te bagi putin in mediul lui sa vezi daca e adevarat ce spune.
Si daca sa continue? Pai nu iti trece orice urma de sentiment pentru el dupa ce afli ca te-a mintit atata timp?

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Furnicuta000):

Era o relație. Animalul se întâlnea cu fata doar în curtea internstului unde era cazată fata. Nu a vrut niciodată să se expună, să iasă într-un loc public.
Minția. Că locuiește singur, că a fost într-o relație. În cârdăsie cu el, era o pedagoga. Care confirma tot ce spunea acest de om.
Și atunci când sa întâmplat, nu exista Facebook.
Bașca, nenorocitul, când a fost o dată singur, a chemat-o și la ea acasă.

| ioana748 a răspuns:

Punct si de la capăt.

| Madaxo97 a răspuns:

Categoric nu, nu aș mai putea continua o astfel de relație, iar dacă aș stii din start că e căsătorit, nu m-aș încurca cu el.

| AliGab a răspuns:

In tinerete m-am intarnit si eu de vreo doua ori cu un nenorocit care era logodit...a treia intalnire a durat maxim 10 min in care l-am facut cu ou si cu otet dupa ce am aflat de la alte persoane care ii era statutul.
Raspunsul la intrebarea ta este: categoric nu as continua acea relatie.

| Cipi1212 a răspuns:

O fată nu ar trebui să stea cu un bărbat căsătorit.

| Giulia911 a răspuns:

Nu vreau sa am o relație cu niciun bărbat căsătorit. Nu exista nici pe centura o curva mai mare decât orice amanta. Ca o face sa sufere pe soția acelui individ dar și pe copiii lor.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Giulia911):

Da. Dar nu ai știut. Ai aflat după un an, în care ai crezut că este al tău.
Ce faci în această situație?

| Giulia911 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Îl las familiei, nu ai înțeles ce am scris, fratele meu?

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Giulia911):

Vorbesc în numele unei foste prietene. Era o fată simplă de la țară, când a cunoscut un porc, care nu purta verighetă și bașca, căuta o fată cuminte.

| untu a răspuns (pentru Giulia911):

Bravo! Foarte bun raspuns si corect! Dovedesti ca esti o fata foarte buna si cuminte! Ai un suflet bun si milos, dar nu ai vrea sa distrugi fericirea barbatului casatorit impreuna cu femeialui si copii lor!

| Giulia911 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Un nenorocit, dacă tipa aia ar continua relația cu el ar da dovada de o mare prostie, pai cum ar putea ea sa mai aibă încredere în el? În primul rand ca a început relația cu o minciuna grava,iar în al doilea rand nu iar fi frica ca o sa îi facă și ei mai tarziu la fel? Iar în al treilea rand, acel "domn" e pur și simplu curvar, problema greu de reparat, și mai e încă o chestie, ALA NU O IUBESTE, ca dacă ar iubio nu s-ar mai fi întors la nevastă-sa, ar fi băgat divorț de aia și ar rămâne cu amanta.

| Wolf1988 a răspuns:

Nu.Cu o jigodie nu ai ce discuta.

| WilliamQoilung2024 explică:

Cum ar putea să se răzbune acea fată, pe porcul care a mințit-o?
Făcând-o amantă, fără voie.

| Annie92 a răspuns:

Nu, nu as continua niciodată relația. Nu aș trece peste faptul ca a mințit și înșelat o altă persoană și sigur mie îmi va face la fel mai târziu. E important caracterul omului aici și cu un om din asta nu faci casă și nu vei avea niciodată siguranța ca va fi doar al tău.

| SpadasinulNegru a răspuns:

In niciun caz! Chiar l-as omora in pumni pentru ce mi-a facut, este inadmisibil sa faci asa ceva, chiar l-as da si in gat sotiei sale pentru actul sau.Sa ramana singur pana la urma cand vanezi doi iepuri nu prinzi niciunul.

| iloveyoumaria3 a răspuns:

10 ani este putin …am avut o relație cu un tip cu cu 28 de ani mai mare, tot așa căsătorit, însă nu a durat foarte mult, 7 luni,a trecut ceva de atunci dar pot spune ca a fost cea mai mare greșeală,cea mai mare greșeală să te îndrăgostești de un bărbat căsătorit,ai doar de pierdut,nu aș mai face asta niciodată și te aș sfătui la fel și pe tine.Așa ca încearcă să cunoști pe altcineva,gândește te ca totul este pe moment, de ea nu o să se despartă mai ales dacă are și copii cu ea, lasă l pe el cu nevastă-sa pentru binele tău, ca să nu ajungi mai târziu să suferi sau să te trezești cu nevastă-sa la tine la ușă. Ce e al tău e pus deoparte, nu are nevastă

| Marianaetanita a răspuns:

Sincer într-un an sigur ai sentimente pentru el. L-aș pune să aleagă, tu nu ești roata de rezervă, și nici o distracție pe care o are când vrea el. Și dacă nu vrea să renunțe la niciuna, părăsește-l tu blochează-l peste tot și uită ca a existat!