| anonim_4396 a întrebat:

Daca el se casatoreste sa intrerup casatoria sa sau sa caut alt baiat?

10 răspunsuri:
| beniamin1994 a răspuns:

Daca se casatoreste nu prea ai de ce sa intrerupi pentru ca acei oameni se iubesc! si nu cred ca s-ar uita dupa la tine, ba chiar ar avea dusmanie pe tine! funda?

| mona a răspuns:

Cauta alt baiat, daca intrerupi casatoria dupa ce ca te faci de tot rahatul, baiatul respectiv cred ca te-ar uri si nici nu ar sta cu tine

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Wau, cred că asta e întrebarea săptămânii! Tu crezi că "filmul" ce-l trăim în viața reală e o comedie romantică? Crezi că poți schimba un destin... dacă strigi din toti plămânii: Nuuuuuuuuuu, nuuuu, nu?!
N-ai cum! Dacă și-a aflat aleasa, lasă-l să fie fericit!
Caută si tu fericirea, dar alături de altcineva.

| DNSK a răspuns:

Daca-l iubesti lasa-l! cum ar fi sa iti iubesti mult prietenul si alta sa intervina! sa spulbere tot ce ai construit u? vezi? judeca apoi treci la fapte

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Varianta a doua e mai blanda pentru toti, nu ai de demonstrat nimic daca doar incerci sa strici nunta, gandeste-te ca poate vine si nunta ta si nu cred ca-ti convine sa o patesti.

| lucian_2018 a răspuns:

Cauta altu. Nu e indicat sa strici casnicia lor.

| BiuL a răspuns:

Sa cauti alt baiat, pentru ca daca te iubea pe tine nu se casatorea cu alta si nu merita sa astepti pe cineva care nu te iubeste. Bafta

| pisoias a răspuns:

Daca se casatoreste cu alta inseamna ca pe aceea o iubeste.Nu vad cum ai putea opri casatoria.Si apoi decat sa te injosesti cersind iubirea cuiva mai bine cauti um altul.

| meseriasul88 a răspuns:

Nu draga sa nu faci asa ceva mai bine il lasi ca barbati mai sunt e plin pamantul chiar de ar fi sa-i desparti oricum nu te va iubi niciodata dar este decizia ta

| xanderblackx a răspuns:

Inrerupe-o si-ai sa vezi pe "dracu"... nu face asta, nici macar in gluma sau ma rog... exista un motiv pentru care cei 2 se casatoresc nu? gandeste si tu putin. cauta pe altcineva, care sa merite si sa-ti fie alaturi. pana la urma, ar trebui a fi recunoascatoare ca cel pe care-l "iubesti" se casatoreste, ti-a facut un bine. mai devreme sau mai tarziu, ar fi plecat de langa tine. numai bine si nu face prostii iremediabile, mai tarziu ai sa le regreti incontestabil