| doctoru_5476 a întrebat:

Daca imi reneg fata pentru o fapta grava fac bine sau rau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parerea ca orice ar face ea ca persoana, tot sange din sangele tau este, tot tu vei regreta mai tarziu pentru fapta facuta.Gandeste la rece cele intamplate si daca se poate sa-i fi alaturi e si mai binehappy

7 răspunsuri:
| emy_8399 a răspuns:

Buna, sincer eu dupa mine nu ar trebui sa o reneg si sa stau cu ea de vorba si sa vezi ce o duso sa faca acea fapta, si sa eu cu usorul si sai arati ca ce o facut ea nu o fost bine si sa incerci sa vb cu ea ff frumos ca sa nu mai faca a doua oara acea fapta.si daca ii explici o sasi dea seama ea singura ca o gresif fff rau si nu o sa mai greseasca, asta as incerca eu, cu respect emil popescu?

| adryanb27 a răspuns:

Rau!

| zuly a răspuns:

Foarte rău. Aşa ceva nu se face. Este copilul dv. orice ar fi. Eu nu am copii, aşa că nu vorbesc din cunoştinţa sentimentului de a fi părinte, însă cu siguranţă vorbesc din rolul copilului... Mie părinţii mei mereu mi-au spus că eu sunt copilul lor iubit şi ajutat orice'ar fi. Şi asta nu înseamnă că m-au încurajat să fac tâmpenii, ci că mi-au oferit sentimentul de siguranţă şi, mai mult, sentimentul responsabilităţii mele de a nu ieşi din cuvântul educaţiei ce mi-au oferit'o. Dar, totuşi, dacă fac o greşeala ei sa fie primii mei sfătuitori şi ajutoare.
Vorbiţi cu fiica dv. Dar, cel mai important, ascultaţi'o. Acum are nevoie de dv. cel mai mult, are nevoie de sprijin, înţelegere, ajutor, dragoste. Părinţii sunt cele mai apropiate fiinţe ale copilului.

| darrio2007 a răspuns:

Ai dezmostenit-o? Acum vrei sa o si renegi? Dar ce a facut mai omule? Nu ti-am spus-o la prima intrebare dar ti-o spun acum. Du-te la sp. 9 daca esti din Bucuresti. Daca nu, mai bine la Socola.Este mai racoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci foarte rau. un parinte iarta mai usor greselile copilului decat un copil greselile parintilor. cand o vrei vrea inapoi s-ar putea sa fie prea tarziu

| katala a răspuns:

De ce vrei sa-i provoci o suferinta in plus? Esti sadic, sau nu e copilul tau? nici nu ar fi trebuit sa pui o astfel de intrebare daca iti iubesti copilul, si daca e al tau, si esti intreg la minte (ca sa nu crezi ca vreau sa te jignesc, ma refer la cazuri patologice) nu ai cum sa nu-l iubesti. Cu atat mai mult are nevoie de cineva langa ea daca a facut ceva ce regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nici parintii nu sunt alaturi de copii lor, atunci cine sa le fie alaturi, in cine mai pot avea incredere? Singuri pe lume, cu siguranta o vor lua pe drumuri gresite, pot chiar innebuni de suferinta si de "tratamentul" ce-ai gandit sa il apilci. Daca ai facee ceea ce ai scris, tot tu vei fi cel ce va regreta si va suferi si mai mult. Un parinte trebuie sa dea dovada de rabdare si intelepciune, nu sa se razbune si sa-si pedepsesca crud proprii copii. Gandeste, gaseste solutii si incearca sa o intelegi si sa o indrepti pe fiica. Are nevoive de increderea ta. Daca situatia te depaseste, cere ajutorul uni psiholog. Nimeni in lume, pentru un copil, nu e mai de pret decat un parinte.