| Melyssuka a întrebat:

Daca iubitul meu are o boala de la tigari poate sa mi-o transmita si mie?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Sindromul tabagic fetal, infertilitatea, impotenta, fragilitatea imunitara, cancerul, bronsita, emfizemul pulmonar, ateroscleroza, infarctul, cariile, cefaleea si halena sunt cateva dintre bolile care pot fi cauzate de fumat.
Fumatul pasiv este la fel de periculos. Iti poate afecta plamanii; prin sarut ai un risc mai ridicat de a avea carii, si da, unele boli pot fi transmise. NU am prea multe cunostinte in domeniul medical, dar, mi se pare normal din moment ce un individ dezvolta o anumita boala care are la baza un virus, virusurile sunt transmisibile. Chiar daca tigara nu provoaca anumite boli, aceasta ridica riscul.

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Pai zi ne ce boala are, sau scrie pe google numele bolii pe care o are si acolo o sa afli totcum se transimte daca se transmite...etc etce, oricum zi ne si noua ce boala are? TBC? nu stiu daca se face TBC de la tigari dar stiu ca e foarte contagioasa

| Joker3097 a răspuns:

Eu zic sa iti gasesti altul decat sa stai dupa el.E cel mai binewinkingbig grin

| dulcicutza a răspuns:

Sunt foarte multe bolii de la tigari asa ca daca ne-ai spune si boala am stii daca se tranzmite... oricum mai bine nu risca