| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o persoană zice "Bună ziua!" când e seară, eu trebuie să răspund cu "Bună seara!" sau "Bună ziua!"?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

"Bună să-ți fie inima" sau un simplu "Bună și ție "

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dilema zilei. sau a serii

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu vrei sa ii faci sa se simta prost le raspunzi la fel. Daca la ora 6 e soarele puternic si eu ii zic cuiva buna ziua ca e ziua, iar el imi zice buna seara ma cam supar laughing

| ioana748 a răspuns:

Neimportant, raspunzi politicos.
70-80% din ce comunicam este limbaj nonverbal.

| LisaJulie a răspuns:

Răspunde cu Salut! happy

| 1onur a răspuns:

| Mindfulness a răspuns:

Tu numai nebuni ai in bloc? Eu nu îi băgăm în seamă sincer, poate face mișto sau chiar e diliu.

| aledior123 a răspuns:

Corect ar fi să respecți și clima zilei, dacă e ziuă și e soarele puternic la ora 6 trebuie să spui bună ziua, dacă e întuneric la ora 5 trebuie să spui buna seara.

| hUța a răspuns:

Raspunzi cu ce vrei.

| Elix49cc a răspuns:

Ii spui și tu "bună„