| serin94 a întrebat:

Daca o prietena te face sa suferi e bine sa vrei sa te razbuni?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti BUN si dansu-i RAU!"
Dovedeste-i ca esti mai buna decat ea! Si ignor-o!
Cu cat iti merge mai bine cu atat o va durea mai mult!
E suficient! Nu o poti rani mai mult altfel!

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit-o cu cea mai buna prietena a mea care se dovedeste imi fi si vara si intr-o seara ne-am certat at de tare incat am dorit ca sa ma razbun asa ca am vb cu fostul ei prieten si i-am zis ca ea inca tine la el si chesti din astea si ea kear sa simtit rau nu la fel de rau dar in acel moment parca ma bucuram pentru mine thumbs up asa ca da draga meah e foarte bene sa te razbuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru. ca o dau cu capu de pereti. da stiu sunt sadic:d

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Sigur,de ce nu? Te razbuni, apoi o ignori.

| deiutza_9183 a răspuns:

Nu cred ca razbunarea ar fi solutie sau cel putin pentru mine nu ii mie cand o persoana imi face rau o ignor pur si simplu nu ma razbun nici o data exista un d-zeu care face toate asa ca daca tio facut rau o so pedepsesca el

| luluzzz a răspuns:

Aceasi intrebare am si eu...

| renata a răspuns:

Nu, tu trebuie sa ii arati ca ai cei 7 ani de acasa.si sa ii demonstrezi ca nu vrei sa o faci si tu sa sufere...nu e bine sa ii platesti cu aceiasi moneda... da dovada de inteligenta si nu te cobora la mintea ei redusalaughing

| yonut2you a răspuns:

Dragul meu Serin! fiecare isi invata lectia...nimeni nu scapa nepedepsit, dar daca e vb de persoana iubita.atunci iubita sa fie...ca drept dovada ca cea mai mare lovitura pentru constiinta ei ar fi sa ii arati ca tu chiar ai iubit-o, respecta pers de langa tine...deci a pierdut ce probabil nu va gasi prea curand! Asta va fi lectia vietii ei, crede-ma! iti doresc succes pe mai departe.