| Crystynyk1 a întrebat:

Daca sunt certata cu cineva care este foarte rea cu mine ce credeti, as putea s-o iert? argumentati raspunsul

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

A gresi, e omeneste, a ierta.e. dumnezeieste.

| Anastasiaa a răspuns:

Eu zic sa va impacati, pentru ca daca nu esti buna cu cineva, raul ti se intoarce de 1000 de ori inapoi. poate ti se pare absurd, dar e adevarat. stiu asta pe propria piele. mai bine ofera-i o oferta de pace, iar daca ea nu doreste atunci nu o mai baga in seama, daca te provoaca la certuri, nu ii da atentie sau nu te injosi sa ii raspunzi cu injurii. ii vei acorda satisfactie, iar indiferenta doare cel mai tare. la un moment dat se va potoli si peste ceva timp o sa va tolerati mai bine.

| Aliutza a răspuns:

Depinde cine este fata aceasta. Daca iti este ruda, ai putea s`o ierti, dar numai dupa ce porti o discutie serioasa cu ea pe tema asta.
Daca e prietena ta cea mai buna, la fel, trebuie sa discuti cu ea despre motivul ei de a fi rea cu tine, apoi poti s`o ierti, in functie de concluzia discutiei dintre voi.
Daca e doar o fata pe care n`o suporti, poti s`o ierti, dar nu`i mai baga in seama rautatile.
Succes!

| Alexaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer? da...doar cu o conditie "sa isi schimbe comportamentu`fata d`tine."si dupa ce o ierti. daca nu puteti fii prietene.nu o baga in seamabig grin
bafta:*

| Rucky a răspuns:

Depinde motivul pentru care v ati certat.

| shorty93 a răspuns:

Daca stii ca dupa ce o vei ierta o sa continue cu comportamentul ei, atunci NU, mai bine las-o asa!winking Iti vei gasi cu siguranta prieteni care sa te merite :d Dar in cazul in care tu consideri ca mai merita o sansa, atunci iart-o dar spune-i ca nu vei sa se mai repete.

| Nyckol a răspuns:

La care persoana te referi?

| denisse_6072 a răspuns:

Totul tine de tine. daca se comporta atat de urat precum zici tu nu cred ca merita osteneala...nu are rost sa te complici pentru oameni de genul acesta.

| Daniiella a răspuns:

Nu o ierta! Iti va face ffffffffff mult rau big grin {am 11 ani si stiu mai bine, am colege asa{