| Cremonaaa a întrebat:

Daca tin cura de slabire in primele saptamani de sarcina exista vreun risc sa pierd copilul?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde in ce consta cura. Cea mai buna dieta e sa te feresti de lucrurile nesanatoase, in rest IN NICIUN CAZ MAI ALES ACUM sa nu te infometezi!

| Nemessys a răspuns:

Sansele de ati pierde copilul sunt egale cu 0.

| raluk27 a răspuns:

Stai linistita, ca o sa-ti fie greata si-o sa vomiti, de n-o sa ai nevoie de nicio cura.
Dar ca idee.N-ai tinut pana acum si te-a apucat fix cand ai ramas insarcinata? E una sa mananci sanatos (sa renunti la junk food, la prajeli, la fainoase, la sucuri carbogazoase etc) si alta sa te infometezi. Primele saptamani sunt foarte delicate. Daca n-ai grija, se poate lasa foarte usor cu un avort spontan.

| MorganaM a răspuns:

Da eu cred ca exista pentru ca copilul tau are nevoie de toate substantele care se gasesc intr.un meniu echilibrat adica unul ce sa contina si grasimi. daca nu mananci de toate atunci copilul tau se va naste cu te miri ce boli pentru ca nu a avut parte de subtantele necesare pentru ca totul sa se dezvolte cum trebuie. de exemplu, o femeie vegana a avut probleme cu sarcina si cand a mers la medic i-a zis caa copilulei a murit in ea pentru ca avea nevoie si de alte subtante nu doar de cele vegane pentru a se dezvolta cum trebuie. nu cred ca vrei sa nasti un copil handicapat doar pentru ca tu ai un moft sa slabesti in timpul sarcinii si nu dupa. asta e cea mai mare prostie

| Andeluzia1409 a răspuns:

Aceiasi nelamurire o am si eu. Am cumparat de pe siteul http://solutiidetop.ro/ produsul Forskolin Active pentru slabit si mi-e frica sa le iau, sa nu pateasca bebe ceva. Credeti ca ar trebui sa consult medicul? Mi-e teama ca nu imi va da voie.

| PhantomFour a răspuns:

Nu nu iti face griji