| patricia_8129 a întrebat:

Dati -mi si mie un sfat va rog frumos. Povestea mea incepe asa eu stau cu un baiat care nu prea da importanta relatiei noastre eu tin foarte mult la el si el cred ca tine la mine el asa imi zice si nu stiu ce sa cred voi credeti ca ma iubeste? dau fundita pentru cel mai frumos raspuns si cel mai de folos:d multumesc

Răspuns Câştigător
| AdrianaRoșu a răspuns:

Acuma nu mai u sti cum e prt tau...noi iti dam sfaturi dar nu avem de unde sti daca sunt bune sau nu deoarece nu il cunoastem. Eu iti propun sa vorbesti cu el, sa ii spui ce te deranjeaza, apoi intreaba-l si u ce il deranjeaza pe el la tinewinking si poate asa relatia voastra se va imbunatatii, unii baieti nu prea stiu sa isi exprime sentimentele, acum nu stiu daca si el e asa, dar ai grija cand o sa vb cu el sa fie intr-o stare buna, daca are chef de glume mai bine o lasati pe alta data. Daca ambii parteneri de cuplu isi cunosc defectele si calitatile, ei devin o echipa care actioneaza spre perfectionarea fiecaruia in loc sa traga fiecare in directii diferite. Se spune ca: "Lipsa de cunoastere poate conduce la distrugere." si acelasi lucru e si intr-o relatiewinking. E normal sa actionezi si sa reactionezi intr-un anumit mod. Sper ca te-am ajutat sau daca nu macar sa iti fie de folos aceste vorbe in viatahappy.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Mdeci... Sa nu ai incredere in baieti. Zic una si fac alta [ stiu din proprie experienta ]

| Siyah a răspuns:

Daca nu da importanta relatiei, da-i si tu papucii! Vrei sa fii doar accesoriul de la bratul lui sau fata/femeia pe care sa o iubeasca nebuneste? O relatie autentica trebuie sa fie plina de chimie, plina de dovezi de iubire, de gesturi tandre, de "te iubesc"-uri, de orice in afara de "nu da importanta". Poate nu ti-am dat cel mai bun raspuns, dar nici tu nu ai detaliat.

| Nicoleta_1732 a răspuns:

Poi sti cum baietii sun tot timpul la fel.Probabil ca tine la tine din moment ce sta cu tine.ai grija doar sa nu profite de tinesad Daca sunteti de ceva timp sigur tine la tine. Sau uite gandeste altfel probabil nu e sigur el de sentimentele lui thinking Eu zic cel mai bine sa vorbiti:*

| patricia_8129 explică:

Eu am 17 ani si el face 20 acum pe 12 mai nu e genu de baiat sa se dea la fete lui ii place sa se lase cautat de fete dar la mine ma mai cauta si el pe mine da mi-a zis ca ma iubeste dar lui nu-i place sa arate ce simte.

| nabadai a răspuns:

Eu zic sa nu asculti ce spun fetele care au raspuns inaintea mea, nu este chiar asa, depinde varsta pe care o ai, de cat timp sunteti impreuna, si cred ca te iubeste chiar daca se exprima mai greu, sau poate ti se pare tie ca nu da importanta pentru ca nu este cum vrei tu, incearca sa comunici mai mult cu el si o sa vezi ca se va schimba ceva.

| dididanceonthefloor a răspuns:

Scumpa mea patricia. poti sa iti dai seama foarte usor daca el te place. daca el este d treaba,asta e un avantaj,daca nu se da la altele de genul[sa le ia in brate sa le pupe sau chestii de genul,atunci,daca e asa,te rog sa il lasi,ca ai sa suferi...dar daca el iti vorbeste frumos tie,te iubeste numai pe tine,[asa cum spune el.],trebuie sa ai incredere in ce spune,altfel va crede ca nu ai incredere in el, am trecut prin ceea ce treci tu acum, si nu mi.a fost greu.totul se bazeaza pe incredere. daca nu aveti incredere unul in celalalt, relatia voastra nu va merge:d. sper ca te.am ajutat.[funda?:d]

| RaluGabry a răspuns:

Asa am patit eu pana ieri.imi spunea ca ma iubeste f f f mult, iar ieri am primit un mesaj de la el ca nu mai vrea sa stee cu mine, ca sta cu alta colega de a mea...BAIETII SUNT PROFITORI!