| LoveYouR a întrebat:

Dau funda! Buna! Imi place de 2 baieti la scoala, unul din ei este iubitul meu, si mai am un prieten cu care ma inteleg foarte bine, este al2lea baiat, noi ne zicem frate si sora, ne intelegem f bine si de asta. Dar pentru al2lea baiat chiar simt ceva...si pentru iubitu meu dar la baiatul2 e altceva...parca il plac mai mult.Cum sa fac sa stau cu baiatul2, fara sa afle baiatul1?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai fair-play ar fi fost sa alegi pe cel, care iti place mai mult, si sa ramai doar cu el. Altfel mai devreme sau mai tarziu vor aparea nenumarate complicatii, si nu cred, ca iti doresti acest lucru. Minciuna si tradarea dor nespus de tare. Nu cred, ca vrei, ca cineva dintre ei sa sufere. Sigur, vei sti sa faci ce e mai bine pentru toti, inclusiv pentru tine. Succes! Numai bine!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iti multumesc pentru apreciere, draga! Succes! Numai bine.

| Crina_7980 a răspuns:

Păi alege; D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de unde sa afle? doar va ascundeti nu? cu unul iesi noapte si cu unul ziua.de aflat tot or sa te afle.si ce? i-ai prostit la revedere.

| CatalinaC a răspuns:

Ma cred in mare masura sa iti dau un sfat. Deci asa sunt si eu cu un baiat "frate si sora". de fapt mie chiar imi place baiatul ala. Ne zicem asa din dragoste nu de altceva. Stiu ca si el ma place si ar vrea sa fim impreuna. Deci cred ca asa e si la tine. Daca tu chiar crezi ca il placi mai mult ca pe prietenul tau, ar fi bine sa nu mai continui, ca prietenul tau sa nu puna la suflet mai mult. Poarta inainte o discutie cu "fratele" tau si observa daca si el vrea acelasi lucru ca si tine. daca e sa da, ai grija si... nu te cupla cu el imediat dupa ce te desparti de actualul in mod POLITICOS si prietenos pentru ca o sa se simta ca un c***t straight face. Mai asteapta ceva timp, o saptamana, doua, chiar daca tot e putin, insa stiu ca esti nerbdatoare. De asta ti-am zis toate astea, poate nu e bine ce fac, dar intr-o situatie "frate-sora" ma aflu si chiar m-am atasat de el si imi place. Deci, succes si mergi inainte cu tupeu! :*

| DanielC a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui iubitului tau ca ai sentimente pentru celalalt baiat, in cazul acesta puteti sa ramaneti cu o relatie de prietenie. Nu e bine sa te intalnesti pe ascuns cu celalalt pentru ca adevarul o sa iasa la iveala si atunci va fi mai rau