| pisicuta2884 a întrebat:

Dau funda! Cum sa imi recapat cea mai buna prietena? O cheama Claudia, iar pe mine Iza si din clasa 1 pana in clasa a-4-a am fost cele mai bune prietene. Apoi m-am imprietenit cu Adriana si ea cu Ana. Atunci eu am devenit cea mai buna prietena cu Adriana si Claudia cu Ana. Sunt in clasa a 5-a si am intrebatt-o daca vrea sa fim din nou cele mai bune prietene, pentru ca m-am certat cu Adriana de prea multe ori si am renuntat. Claudia mi-a zis ca vrea sa fim din nou cele mai bune prietene, dar Ana a inceput sa planga si atunci Claudia s-a dus la ea. De atunci ne comportam ca doua colege obisnuite...

Răspuns Câştigător
| Kilye a răspuns:

Ooff...Ana este o persoana fatarnica, din cate ne-ai spus tu. Poate ii este frica ca prietenia voastra o sa fie mult prea puternica. Spune-i sa ia o decizie finala, singura, tinand cont de toate lucrurile care s-au intamplat si care se pot intampla. Si daca nu merge nici asa, ar trebui sa ii dai un ultimatum sau sa o pui sa aleaga intre voi doua.
Iti spun din propria experienta ca nu are niciun rost sa incerci sa te apropii cu cadouri sau asa, la un joc in pauze, pentru ca intotdeauna Ana ii va atrage atentia cu lucruri mai bune!

7 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Daca Ana vrea sa fie doar ele doua prietene si nu trei sau mai multe cred ca este foarte geloasa si posesiva. Nu cred ca prietenia se face cu forta sau impusa, trebuie sa vina din suflet! Important este ceea ce isi doreste si Claudia! Ar trebui sa discuti cu ea si sa vedeti daca mai puteti recupera ceva din ce a fost! Daca ea nu vrea sa fiti din nou prietene ar fi cazul sa incerci sa-ti gasesti o prietena care sa te ajute cu adevarat!

Răspuns utilizator avertizat
| Diia94 a răspuns:

Hai sa-ti spun cv. un prieten nu te pune niciodata sa alegi crede-ma ca am 18 ani si prietenia mea cu "ana" de 10 ani sa dus asa ...in 2 minute. Numai sunt sanse de impacare categoric.

Dar eu zic sa vb clar cu prietena ta pentru ca ana aia e o fatarnica, egoista mai bine spus o vrea doar pentru ea sau sai explice ca nu se schimba nimic intre ele 2 daca voi va impacatihappy

| Someoneeene a răspuns:

Pai eu vad normala reactia Anei, poti sa te impaci cu Claudia si cu Ana asa o sa fiti cele mai bune prietene

| dnsmnl a răspuns:

Hai sa gandim logic:3 fete prietene cele mai bune...nu merge! 2 se vor alia la un moment dat si cealalta va fi exclusa.Claudia ar trebui sa vada care dintre voi 2 sunteti prietene adevarate.

| pisicuta2884 explică:

Ana nu vrea sa fim o gasca de 4 prietene- eu, Adriana, Claudia si ea, deci vrea sa fim cate doua si nicidecum cate trei

| Mega112 a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa fu cu amandoua fara ca ana sau claudaia sa se supere. vb cu ele si incearca sa va impacati toate trei. funda?