| anonim_4396 a întrebat:

DAU funda, Hellp. imi place de o fata dar problema e ca am incercat totul si nu a functionat

Răspuns Câştigător
| sirena1 a răspuns:

Depinde ce inseamna "totul" pentru tine. Daca aveti acelasi cerc de prieteni si activitati comune poti incepe prin a-i face complimente,sa ii zambesti,sa o inviti la un suc (cafea, inghetata, etc.)si sa vorbesti cu ea.Sa fii sincer si sa ii spui ce simti. (ex:Eu as vrea sa vorbesc cu tine despre noi doi,de ceva timp incerc sa fac asta,dar nu stiu cum sa iti spun si cu ce sa incep... daca nu intervine ea cu nici o replica poti sa o iei de mana si sa ii spui:Mie imi place de tine si as vrea sa fim impreuna.Te-ar interesa persoanamea?) Eu sunt mai directa de fel si zic din prima daca ma intereseaza sau nu, dar daca si ea are o timiditate aparte in nici un caz nu va face ea primul pas si probabil asteapta sa ii dai tu un semn, intelegi? Poti sa ii faci un cadou simbolic din care sa inteleaga ca o placi si ea iti va raspunde.Cauta momente oportune sa aveti ocazia de a va plimba singuri sa puteti discuta, daca e un pic racoare o poti lua in brate happy Daca vrei poti sa imi dai un mesaj cu ce inseamna "totul" pentru tine si nu a mers ca sa imi dau seama ce fel de persoana e si cam ce ar functiona happy

3 răspunsuri:
| davidstefan a răspuns:

Pai ma eu zic sa sa nu te mai stresezitrebuie sa ii arati fete ca poate conta pe tine si ca te porti natural cu ea si treptat poti sa -i arati sentimentele

funda?

| madalin23 a răspuns:

Poate i-ai facut ceav si te uraste?

| diuts_3370 a răspuns:

De care fata?