| Anonim2684 a întrebat:

De 2 luni imi place foarte mult de o fata. Ea stie ca eu o plac (a aflat de la cineva) dar mie imi este rusine sa ii spun ceva fata in fata sau sa ii arat ce simt cu adevarat pentru ea. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa faci pasul asta.
Actualul meu iubit in "tinerete" m-a iubit in secret si nu a avut curaj sa imi spuna, iar la scurt timp drumurile nostre s-au separat si el a trait 10 11 ani cu secretul asta incercand sa isi refaca viata si nu a putut.
Norocul nostru ca ne-am reintalnit dupa atatia ani si acum suntem impreuna.Dar nu toata lumea poate sa fie la fel si sa aiba norocul asta, asa ca nu rata ocazia si spune-i ce simti.In fond ce s-ar putea intampla? Sa iti spuna ca nu te place si sa mergi inainte stiind sigur ce simte?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti iei inima-n dinti si sa-i spui ca o placi, pana nu vine altul si ti-o ia!

| Emma30555 a răspuns:

Sa îți faci curaj, nu ai nimic de pierdut și nici nu e asa de greu, dacă și ea te place va veni de la sine, împortant este sa fii relaxat nu ai nimic de pierdut

| AliGab a răspuns:

Sa o inviti la un suc sau la o plimbare in parc sau intr-un loc dragut (fara mall). Vezi daca accepta si daca se leaga ceva. Ai grija ca oricare ar fi atitudinea ei sa o respecti. Succes!

| alex15ccc a răspuns:

Incearca sa afli daca si ea te simpatizeaza. Daca nu, trebuie sa accepti refuzul. Iubirea se face doar in 2. Bafta!

| 90210 a răspuns:

Sa-ti iei inina in dinti. Ce e cel mai rau lucru care se poate intampla?