| yourfriend_1956 a întrebat:

De 3 zile visez urat.de dormit dorm pe spate pentru ca asa mam obisnuit.ma uit la mai multe emisiuni pana pe la 1 noaptea de pe animal planet lumea animalelor necenzurat si the most extreme precum si altele.credeti ca aceste emisiuni au legatura cu faptul ca visez urat sau ce sa fac sa nu mai visez urat? mrs

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Salut!
Si eu am avut aceasta problema dar pana la urma s-a dus.Cand dormi seara fa urmatoarele lucruri:
-cand te pui in pat, fa-te sa razi, gandeste-te la lucruri frumoase, nu te speria de micile zgomote, de intuneric sau de alte lucruri, gandeste-te ca asta o face o fantomitza care face farselaughing te vei simti mai bine si ceart-o in sinea ta sa nu`ti mai faca farselaughing
-aeriseste bine camera
-bea o cana de lapte cu miere fierbinte inainte de culcare
-poate fi si asta o cauza daca dormi pe spate, eu cred ca nu mai visez urat pentru ca nu am mai dormit pe spate
-spune-ti rugaciunea intotdeauna inainte de culcare, uneori cel rau(adica diavolul) te poate ispiti si te sperie in somn prin cosmaruri dar daca ai credinta in suflet el se va indeparta de tine si nu te va mai ispiti
-nu te mai uita la filme de groaza, sau drame

Tu visezi ce se intampla in timpul zilei, temerile tale, problemele tale si placerile tale. Daca tu iti doresti foarte tare, de exemplu, un anumit cadou visezi ca ti se ia.Inainte sa adormi(FOARTE IMPORTANT!)nu te gandi la problemele tale, cum sa le rezolvi s. a sau la lucruri rele.Vei visa urat si nici tu vei simti bine si vei adormi si mai greu.Lasa toate dilemele si problemele sa fie rezolvate pe timpul zilei.In timpul noptii meriti sa te simti bine si sa te odihnesti si sa te gandesti la lucruri frumoase.Eu asa adorm. Daca ma gandesc la probleme nu adorm si chiar visez urat.Deci scapa din mintea ta de lucruri rele si de probleme.
Inafara de toate astea trebuie sa lupti cu tine insati.Trebuie sa ai vointa.Hai sa iti dau un exemplu: in subconstientul meu, vroia sa vina un cosmar iar eu l-am controlat:am spus "NU", sa nu vina si nu am visat urathappy big grin! Este visul tau, subconsientul tau, TU trebuie sa il controlezi. Ia conducerea!winking

Succes!happy
XoXo!kiss

12 răspunsuri:
| Mitss a răspuns:

Probabil da. E vina acelor emisiuni, dar nu te pot asigura pentru ca nu am problema astabig grin. Depinde si ce visezi, incearca sa cauti pe google " dictionar de vise" sau ceva de genu si afla ce semnifica fiecare vis al tau:*.

| yourfriend_1956 explică:

Am vise foarte ciudate sunt pe punctul de a sfarsi rau dar tot timpul scap(in vis)love struck

| dean a răspuns:

Asa mi se mai intampla si mie, in special dimineata nu stiu ce or fi cu visele astea si da cum a spus si
'pretty" se poate si de la tv, sper sa rezolvi problema, toate cele bune, bye!

| danutza a răspuns:

Dap unele emisiuni pot avea un impact destul de sever la adresa tinerilor chiar si al adultilor incearca sa te uitzi la emisiuni corespunzatoare varstei tale si ai sa vizi ca o sa dispare si cosmarurilehee hee nu toate dar macar o parte big grin
bafta happy

| danutza a răspuns:

Scz de micile greseli happy

| biby29 a răspuns:

Probabil ca da... Dar incearca sa nu mai dormi pe spate(majoritatea viseaza urat cand dorm pe spate). Eu cand dorm pe partea dreapta visez frumos.Incearca si u asta, poate functioneaza si la tine.Succeshappy

| zuzumic a răspuns:

Sti ideea e ca visele sunt cele mai ascunse temeri ale tale ...atat iti spun ca daca visezi o persoana care in realitate e moarta ...si sti asta esti constient si te roaga sa mergi undeva cu ea... sa nu te duci fa orice Numa nu te duke :*

| Mitss a răspuns:

Iti mai spun cevatongue. Visele sunt lucrari ale minti tale. Eu cand visez urat mereu gandesc ca o doar un vis si schimb totul cum vreau in favoarea mea, uneori ma amuza pentru ca fiind in mintea mea toti fac ce vreau eu si asa visul devine frumostongue:X.
Incearca si tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnul cu "vise"are legatura cu neobosirea organismului fizic.Organismul nostru este facut pentru miscare iar tu, din cite ai povestit, nu faci decit sa-l epuizezi mental si ai parte de aceleasi resetari.

| Ralux a răspuns:

La propozitia "Vei visa urat si nici tu vei simti bine si vei adormi si mai greu." am gresit eu, scuzewinking am vrut sa zic: vei visa urat si nici tu NU te vei simti bine si vei adormi si mai greuwinking

pupkiss

| krysy a răspuns:

Eu stiu ca matusa mea visa urat si a fost la omanastire si acolo i sa zis ca inainte de a se culca sa isi inchine perna de trei ori si sa zica in gandin timp ce face crucea: "cruce-n cer, cruce-n pamant, cruce-n perna in care ma culc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inchinate si tu la dumnezeu!