| anonim_4396 a întrebat:

De 4 zile incerc sa le spun alor mei ca am luat un 5 si un 2 la mate. Dar de fiecare data n-am putut, mi-a fost prea rusine. Nu stiu cum sa le zic, sa nu se supere asa tare. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Nu ai alta optiune decat sa le spui, poti sa o faci direct fata in fata si sa iti ceri scuze sa promiti ca o sa inveti si o sa iti indrepti nota, ori poti sa le spui indirect prin telefon sau sa scrii o scrisoare si sa le-o dai.
Mult noroc! Si stai linistit ca nu e un capat de tara, poti sa remediezi situatia!

8 răspunsuri:
| Wesson a răspuns:

Comporta-te ca un adult, ei o sa iti raspunda ca un adult. Cereti scuze, speune ca si lor l-i s-a intamplat, promite ca o sa inveti mai mult si autopedepsestete.
Daca te comporti copilareste si ascuzi asta de ei, o sa fie foarte grava problema ce o sa o ai.

Bafta!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Le spui că ai luat 7 laughing!
E matematică, deci îti poți permite să aduni și notele...

| EmoRock a răspuns:

Mai intai ia un 10 si dupa aia spune-le restul notelor

| 69dacăvrei a răspuns:

Vai. Ce ma faceam daca nu ziceai tu asta? o.O

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Mai bine le spui tu decât să afle de la altcineva.

| 69dacăvrei a răspuns:

Shut up!

| 69dacăvrei a răspuns:

Uite`o ma, cum se descrie singura love struck

| 69dacăvrei a răspuns:

Cea mai smechera! Nu o.O