| JJRosa a întrebat:

De aproape 1 luna am cosmaruri in fiecare seara chiar 2-3 pe noapte si nu ma pot odihni bine.Inainte nu prea visam si am inceput sa imi fac griji de ce visez atat de mult, majoritatea fiind cosmaruri.scuze nu stiam la ce categorie sa pun intrebarea. dau fundita celui care ma ajuta cu niste sfaturi:*:*

Răspuns Câştigător
| StefyRO a răspuns:

Rugaciunile nu cred ca sunt pentru asa ceva, eu ma rog in fiecare seara de 2 ani inainte sa ma culc, si tot mai am cateva cosmaruri, asculta pariez ca in fiecare seara inainte sa te culci te gandesti la cosmarurile care crezi ca o sa le ai. Mereu cand te gandeti mult, la ceva inainte sa te culci sau cand esti in pat, ai ochi inchisi dar tot te gandesti, in 90% din cazuri o sa visezi ceva cu acel gand. Te-as sfatui sa nu te mai gandesti la asta, gandeste la lucruri obisnuite. Si frumoase, si nu vei mai avea.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt niște articole de citit, www.elystar.ro
Pa, pa.

| IzabellaLoredana a răspuns:

Incearca sa elimini stresul, poate iti este frica de un anumit lucru, esti presata de ceva.Nu stiu. incearca sa elimini tot stresul si bea un ceiut de tei seara sa te linisteasca!

| price a răspuns:

Tu te temi de ceva anume, adormi cu gandul la un alt cosmar si de aceea si visezi asa ceva, trebuie sa iti distragi atentia de la acele vise, incearca sa adormi cu muzica, recomand magic fm si gandeste-te la ceva frumos, folosesteti imaginatia inainte de adormi gandind la lucruri frumoase, si nu uita sa te rogi. trebuie sa crezi in tine.

| Fartie a răspuns:

Spune rugaciuni seara.si in timpul zile. uita-te de exemplu in timpul zilei la desene animate .comedii.iesi la mall cu prieteni.incearca sa te faci sa razi.sa fii vesela si sa vezi ca nu o sa mai ai nimic. FUNDA?

| seen a răspuns:

Te surmenezi cu ceva ex te gandesti la ceva ce ati provoaca o stare naspa si creierul tau ati prezinta cand esti in stare latenta(dormi) acel ceva in cele mai crude moduri + privit filme groaza actiune etc cel mai bine o plimbare la munte sa uiti de toate grijile si pe urma astept sa imi zici rezultatul

| roxanarooxy a răspuns:

Roaga-te seara inainte sa te duci la culcare si ai sa vezi ca daca te rogi in fiecare seara nu o sa mai ai, eu nu mai am deloc cosmaruri. funda?

| StefyRO a răspuns (pentru roxanarooxy):

Urasc pe cei care cersesc funda

| roxanarooxy a răspuns (pentru StefyRO):

Nu am cersit doar am zis...

| JJRosa explică:

Spun rugaciuni in fiecare seara happy

| pynk44 a răspuns:

Imcearca sa vezi daca ai o problema emotionala.visele inseamna trairi din timpul zilei induse in subconstient. poate afecteaza ceva emotional sau poate ai avut probleme in familie gen un mort sau poate ca asa este sa fie.cum s-a spus si inaine:roaga-te! chiar face minuni:*Funda?

| StefyRO a răspuns (pentru pynk44):

Alt cersitor

| pynk44 a răspuns (pentru StefyRO):

Nu cersesclaughingsi pasa autorul intrebarii sa decida.nu te mai baga!