| Sorina45677 a întrebat:

De cam o luna de zile fata mea nu mai vrea să doarma singura, vrea cu mine. Când o duc în camera ei plânge şi zice ca vrea cu mine.Ce pot sa fac? Credeţi ca e bine sa o culc cu mine la vârsta ei? O cresc singura, sunt de 5 ani divorţata de tatal ei.Mai am o întrebare cea legata de pempars, ştiu ca am mai pus-o dar am încercat ce aţi zis voi dar nu functioneaza nimic, aveţi alte idei daca da, care? Dau funda am nevoie de raspunsuri/sfaturi la toate 3 întrebarile

7 răspunsuri:
| Sorina45677 explică (pentru Violleta2022):

Am încercat totul nu mai am ce sa fac cu fata de asta am pus întrebarea ca nu merge ce sa scris în celalalte intrebari am încercat

| Violleta2022 a răspuns:

Pe copil TU il educi nu el pe tine!
Copilul face ce-i spui tu, nu vice versa.

| Sorina45677 explică (pentru Violleta2022):

Da dar fetei îi e frica sa nu o ia fostul meu sot (tatal ei ) de langa mine când vine la vizite sa o vada de asta vrea, sa doarma cu mine are doar 6 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sorina45677):

Ai cumva probleme sa intelegi romaneste?
TU esti aia care ii faci educatie copilului, nu copilul tie.
Ce faci daca judectaorul iti impune sa dai copilul tatalui tot al doilea weekend?
Te supui legii si lasi copilul, nu inventezi probleme acolo unde nu sunta.
Copilul trebuie educat de mama, iar daca tu esti incapabila sa-l educi atunci da-l tatalui si-l va educa el.
Toti copii plang ca ate manipuleze, dar daca il educi va intelege ca nu este cum vrea el si va inceta.

| Cipi1212 a răspuns:

Poți dormi cu fata ta chiar dacă ea are 6 ani, Fata ta are nevoie de pampers?