| Chirosan a întrebat:

De cand am vazut-o pe fosta cu actualul iubit ma simt foarte ciudat ca si cum s-a intamplat ceva ce nu ma asteptam, nu stiu de ce sunt atat de surprins era logic ca o sa gaseasca pe cineva dupa o vreme. Nu simt gelozie doar o stare de uimire si ma gandesc des la ea. Imi explica cineva daca a trecut prin asta cum a scapat de starea asta?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe undeva, poate subconstient, inca o considerai o optiune, iar acum "te-a dezamagit", cand ai aflat ca nu mai e disponibila.
Nu esti singurul care pateste, si nu trebuie sa faci nimic. Trece de la sine, te obisnuiesti cu ideea.

| Lioana a răspuns:

Daca simti uimire inseamna ca ea ti-a aratat multa iubire incat ai crezut ca nu va iubi pe altcineva. Ai considerat-o intr-un fel a ta chiar daca nu ai pastrat-o. Intr-un fel ai subestimat-o. Te vei obisnui cu ideea. Cauta si tu pe altcineva.

| Lukasssz a răspuns:

Imi miroase a gelozie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu denota decat faptul ca a trecut peste fosta relatie si nu a pierdut timpul, iar daca ma intrebi pe mine bine face si la fel trebuie sa faci si tu, sa nu pierzi timpul.

Da am trecut prin asta. Cum am scapat de problema? Mi-am gasit pe alta.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ce nu te omoară...

| Silwian a răspuns:

N ai idee cat de.parsive sunt femeile! În sfârșit ai aflat! Nu te sfătuiesc să ai încredere în ele! Ori sa le crezi niste mielușele!? Așa că stai liniștit.Un capitol din viața ta a luat sfârșit! Caută ți o iubită capul sus distrează te și trăiește ți viața!?

| Chirosan explică (pentru Silwian):

Nu m-a inselat ca sa o numesc parsiva. Suntem despartiti de mult

| Silwian a răspuns (pentru Chirosan):

Mă refeream la altceva dar vei înțelege tu altădată!? Sau mai citește odată ce am scris!

| Daz01 a răspuns:

Cred că poți trece peste starea asta dacă te concentrezi pe o altă relație.