| Ancuța34 a întrebat:

De când eu am născut soțul spune că lui nu îi dau atenție pentru ca petrec mai mult timp cu fetița, ea e încă bebe are 5 luni are nevoie de atenția mea.Cum îl pot face pe soțul meu să înțeleagă faptul ca fetița e mica și are nevoie de mine?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam toti barbatii trec prin perioada asta cand se simt ignorati la aparitia unui copil... ideal e sa petreceti timp toti 3

| ioana748 a răspuns:

Normal ca petreci mai mult timp cu fetita, dar cu cine.
Insa, sa nu uiti totusi de sotul tau, sa nu il ignori total.
Sa iti faci putin timp si pentru el, sa nu se simta neglijat si abandonatlaughing
Reusesti tu sa il faci sa inteleaga ca situatia s-a schimbat si bebe are nevoie de toata atentia din lume.❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Soțul tău sper să înțeleagă că el este pe locul 2 de când aveți fetița.

| adryang78 a răspuns:

Dacă el nu înțelege asta din instinct și din principiu, mi se pare bătut în cap și nu prea cred că mai schimbi cal bătrân în buiestru.
E de la sine înțeles că epicentrul unei relații se schimbă o dată cu apariția unui copil. Dacă el n-a priceput încă asta, nu știu dacă-l poți convinge. Mi se pare cam egoist, sincer.

| kalasnicov22 a răspuns:

Nicio problema o sa-si gaseasca el ceva, daca tu nu-ti faci timp.