| Irinairyna43 a întrebat:

De când m-am împăcat cu soțul meu, relația noastră a devenit mai bună, ne înțelegem bine însă îmi e frica să nu devină iarăși violent. Am cu el o fetiță care are 3 luni, eu am 23 de ani, încă îmi e frică de el pentru ca nu vreau să devină iar violent.Ce aș putea să fac să nu îmi mai fie teamă de el?

4 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

"încă îmi e frică de el pentru ca nu vreau să devină iar violent."
Qui aime bien, châtie bien.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu ar fi trebuit să te împaci cu soțul tău dacă ți-e frică de el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa va despartiti. Daca stai cu frica, stai dintr un motiv... si nu vad sensul sa stai intr-o relatie in care este mereu in garda.

| Miruna333 a răspuns:

Normal, pentru ca te-ai impacat cu el, o perioada se poarta frumos ca sa vezi ca,, s-a schimbat'' si dupa revine la vechile obiceiuri. Nu este normal si sanatos sa stai cu o persoana de care iti este frica!
Nu degeaba iti este frica! O persoana care este violenta este de neiertat. O sa urmeze si fetita ta, ai grija, acestia sunt monstrii.
Ce sa faci? Sa fugi cat poti cat mai departe de el! Doar asta pot face, daca nu, stai in frica pana la urmatoarea bataie. Daca ai acceptat sa te atinga, o sa mai urmeze pana ajungi si tu si copilul, sacurile lui de box. Daca ai respect si te iubesti, la fel si pe copil, parasesti acea persoana toxica