| anonim_4396 a întrebat:

De ce copii cu varstele cuprinse intre 10 si 14 ani nu pot avea un prieten?

Răspuns Câştigător
| ioana08 a răspuns:

cine ti-a spus....fie isi gaseste jumatatea atunci cand este cazul nu conteaza varsta....bn asta sa nu crezi ca poti avea prieten(a) de la 5 ani laughing

6 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Un prieten da dar un iubit nu este indicat pentru ca inca nu inteleg ce este cu iubirea. Din aceasta prietenie impinsa uneori catre ceea ce vad la Tv sau media se pot naste drame. Am avut un caz, un prieten si coleg de scoala al meu, a avut prietena inca de la gradinita pe o fata vecina cu el. Prietenia lor a continuat pina au ajuns maturi si intr-un final s-au casatorit. Au avut copii si dupa un timp la o discutie cu el mi-a spus ca nu sfatuieste pe nimeni sa urmeze aceeasi cale cu a lui caci viata lor a devenit nu dupa mult timp de la casatorie ceva anost, plictisitor. Ar fi vrut fiecare sa plece unde vor vedea cu ochii dar... copiii... scoala (amindoi sunt profesori si morala... si au ramas sa se suporte asa pina la adinci batrineti. Fiecare lucru trebuie facut la timpul lui...

| stardeea a răspuns:

Prieten pot sa aiba dar nu e recomandabil sa isi incepa viata sexula, organele genitale nu sunt destul de evoluate

| Swabia a răspuns:

Sa inteleg ca esti fata? Din moment ce ai pus la sfarsit "prieten"?! ...Nu cred ca exista o varsta anume sa poti avea un prieten da`cum a zis si ioana08...nici de la 5 ani nu poti avea o relatie!hee hee...

| tea a răspuns:

Nu e o statistica ce spui tu.chiar pot avea, depinde cat de sociabili pot fi, cat dereceptivi sunt catre semnalele celor din jur care vor sa ii devina prieteni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

primul meu prieten la 15 ani. poate pentru ca pana atunci inca nici nu m-am cunoscut bine pe mine. poate ca de abia atunci am inteles ca pot fi destul de responsabila sa "am grija" de o relatie.

| diavolitzza a răspuns:

Ba da pot... dar nu o inteleg ei la varsa aceea... dar pot... spre exemplu fratele meu are 13 ani ...are o prietena de un an si o luna...ies impreuna stau vb la tel, dar... e mai mult prietenie decat iubire