| laurraa a întrebat:

De ce de cele mai multe ori femeile se ascund in spatele iluziei de "sunt fericita asa'?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Nu vor ca ceilalti sa le stie necazurile,vor sa arate ca,,nu au dat-o in bara"au o incredere mult prea slaba in propriile puteri,in ceea ce reprezinta ele! Unele se sacrifica in mod gresit,,pentru ca avem copii impreuna",dar decat sa duci o viata neimplinita cu cineva,mai bine singura!
Inteleg sa ii dai cateva sanse de indreptare,dar chiar la infinit?
Nu au curajul de a incepe o noua viata, si ajung sa se complaca in acest stadiu, pacat! Merita mult mai mult!

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Unele poate chiar sunt dar cele care se ascund in spatele iluziei sunt femei slabe de caracter care nu au vointa dar in schimb au o teama teribila de schimbare si de frica sa nu faca un pas gresit si sa afle lumea mai bine stau cumintele in banca lor

| laurraa explică (pentru aryana1991):

Da.sau poate ca au o definitie gresita a cuvintului'fericire"

| AlexaMarina a răspuns:

Poate din cauza ca nu si-au gasit pe cineva care sa le poata face cu adevarat fericite si ajung sa se minta singure pentru a "supravietui".E foarte posibil sa fie vorba de timiditate si din aceasta cauza ele raman doar la stadiu de a visa, pentru ca nu indraznesc sa isi duca la bun sfarsit iluziile, visele...