| LaviniuA a întrebat:

De ce fac unii mulți copii in ziua de azi?
Mai ales cei religioși/din anumite culte… 3, 5, 9.

Se da ceva moca in ceruri sau pur și simplu de plictiseala?

24 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, nu stiu daca ti-a zis cineva, dar... Ii fac pentru ca se fout. Destul de mult.
Fara protectie.
Zicea una ca "ei sunt extrem de fertili", ca l-au turnat pe al 5-lea desi voiau sa se opreasca de la 2-3. Dar nu foloseau prezervativ, si ziceau ca nu e din cauza asta rolling on the floor

| johnnny123 a răspuns:

Pentru că cei cu anumite convingeri religioase resping orice formă de contracepție.

| 1onur a răspuns (pentru johnnny123):

Sanata satana imediat Găsești tu religia ca o "formă" de "vină" auzi la el convingeri religioaselaughinglaughing ăsta era mă noi eram de vina îți dai seama noi le spunem faceți copii fără număr ducețiva și va bateți joc de voi și sufletul vostru și faceți copii pe bandă rulantă fără să vă gândiți la consecințe apoi când faceți copii îi dați la creșă îl ăsați pe la părinți săi creacă și voi faceți alți copii cu alți...

| johnnny123 a răspuns (pentru 1onur):

"Găsești tu religia ca o "formă" de "vină""

Nu am spus nici că a face mulți copii este neapărat un lucru rău, nici că toți oamenii religioși resping contracepția. Am spus doar că oamenii cu anumite convingeri religioase resping contracepția. Ceea ce este un fapt real și verificabil.

Poate că tu nu respingi contracepția. Dar în cazul tău contracepția intervine în mod natural prin faptul că nimeni nu vrea să stea cu tine.

| 1onur a răspuns (pentru johnnny123):

Nici n-are ce căuta un om care nu crede in Dumnezeu cu Adevărat lângă mine mă asigur de asta cu orice preț...

Eu resping sa omor un suflet nevinovat căci nu avem dreptul săi luăm dreptul la viață nimănui și nici sufletul nimănui toate avorturile care au fost făcute copii ăia le vor cere socoteală....Asta este Destrăbălare sa iei dreptul la un copil sa vina pe lume doar un monstru de "om"ar "trăi" în acel fel... Dumnezeul este mare.

| LaviniuA explică (pentru johnnny123):

De ce? Ce or fi avand?

| VoidEternal a răspuns:

Pentru că îi bate Dumnezeu daca folosesc prezervativ. Sau orice altceva.

| LaviniuA explică (pentru VoidEternal):

Off da se poate sad scrie pe undeva asta tortusi?

| VoidEternal a răspuns (pentru LaviniuA):

Cu siguranta, dar nu ma pune sa-ti zic unde.

| ioana748 a răspuns:

Daca ar tine toate posturile si indemnurile despre lauzie si altele unde este interzis si sexul, nu ar mai face atatia copii.
Religiosii lui peste prajit care stau cu 10 copii Intr o camera si ma gandesc unde se intampla acel act sexual.
Nu cred ca dorm dusi toti copiii.
Macabru,

| Madaxo97 a răspuns:

Pentru ca religia lor le interzice sa folosească orice formă de contracepție.

| Miruna333 a răspuns:

Sustin ca orice copil este o binecuvantare si nici nu se protejeaza. Pentru ei este pacat contraceptia. Aseara vazusem pe Tiktok o familie cu 20 copii laughing...

| 1onur a răspuns:

Offffff Doamne Dumnezeule meu... Ce face grija altuia din grădina sa de ce oamenii fac copii.

Dece nu ne întrebăm de ce nu avem educație sexuală în scholi publice de stat Așa cum în scholile privatizate se predă iar alți părinți nu-și permit cu traiul și salarile din țara noastră să-și educe copiii în școli private oare nu de aicia incepe totul? oare nu asta are trebuie să ne întrebăm și sâne intereseze ca subiect decât să ne întrebăm câți copii are vecinul și vecina. da lasă că aveam pe cine da vina pe creștini...

| 1onur a răspuns:

încă o intreba care ne definește încă o dată că popor nu ne întrebăm de ce copii nu învață educați sexuală la schoală așa cum alți copii își permit să învețe iar alți nau șansa asta la viața și ajungă bătaia de joc când ajung la adolescență nu au habar cei măcar un ( să mă scuzați va rog frumos) un tapon dar ne interesează de ce cutare are atâția copii că doamne religioși sânt de vina cu ce sânt religioși de vină? Când noi spunem apropiațiva de Dumnezeu alți ce fac? Umple cluburile cu manele nu predăm copiilor elementul de ( bază educațional) (educație sexuală) că să știe să se ferească de bolii și sarcini ne dorite dar de ce sâne face grija? Avem pastile de toate culorile avem doctori de toate forțele îi scuipăm dăl naibii facem altul... Ce sânt prea mulți copiii lasă ca religioși sânt de vină Dumnezeu sa aibă milă de voi.

| johnnny123 a răspuns (pentru 1onur):

Păi nu voi ăștia habotnici v-ați opus introducerii educației sexuale în școli? Acum recunoști că lipsa educației sexuale în școli este o problemă?

| 1onur a răspuns (pentru johnnny123):

Eu nu mă opun unde mă opun eu? Unde? Eu din potrivă ca toți copii să învețe educație de mici și de la părinți lor și un scholile de stat așa cum în scholile privatizate alți copii au parte de această educație sa aibă si ceilalți parte de șansa asta nu o parte sa crească Destrăbălați fără nicio educație din partea profesorilor care predau educația sexuală și o parte nau parte de acei profesori eu îmi doresc că orice copil să știe de mici pas cu pas educația sexuală când ajung tinerii si maturi să știe sa se ferească de bolii și sa înțelegea ca ori-ce copil are dreptul la viață daca uni au impresia ca din avorturi si alte metode "scapă" de copii nevinovați pe Lumea celălalt să fie siguri că vor da ei față față acolo nu vor mai avea unde fugi pe lumea asta se poate învârte ori-cine cum are impresia că poate și crede...

Eu nu sânt în potriva educație sexuale a copil să fie predată la toți copiii.

Eu sânt de pârâre că toți copii au dreptul egal la aceași educație nu să se facă școli private cu toți profesorii și la școali publice de stat sa vina doar un sfert din ei așa cum copii ăia care părinți lor au... Și ceilalți merită să aibă educație sa fie egalitate nu ne dreptate.

| 1onur a răspuns (pentru johnnny123):

Eu nu-s habotnic și un păcătos pe lumea asta care țin pasul cu Dumnezeu.

| 1onur a răspuns:

@VoidEternal

Dumnezeul nu bate omul păcătos și-l așteptat să fie mântuit daca omul pune sexul înaintea ființei sale devine un animal obsedat sexual sufletului său se îmbolnăvește grav nu Dumnezeu este de vina că omul trăiește pre cum un animal sălbatic și nu-și păzește corpul grupul sufletul Dumnezeu nu pedepsește omul păcătos și-l așteptat la mătuire dar "omul a tot știutor" ce face? Își bate joc de el apoi ce face? De vina pe Dumnezeu. Dumnezeul niciodată nu va pedepsi omul păcătos și-l așteptă cu mâinile deschide să înțeleagă sa vadă căși face rău și își îmbolnăvește sufletul corpul trupul toți care îl luați pe Dumnezeu de ras de bat jocora și-l imitați pe Dumnezeu că voi știți mai bine ca el o sa vă pară rău o sa vina o zi când nu vom mai avea șansa să fim iertați astăzi râdeți de Dumnezeu...

| DeMicUnCălător a răspuns:

De ce-ți bagi nasul unde nu-ți fierbe oala? De ce fac mulți copii?
Trăim într-o țară liberă, de aia

| LaviniuA explică (pentru DeMicUnCălător):

Sa inteleg si eu fenomenul. Ca unii au 5, altii 0.
Am vazut ca si la familii de ortodocsi ies mai multi uneori.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru LaviniuA):

Fenomenul se numește Selecție naturală.

| Mindfulness a răspuns:

Lipsa de educație sexuală

| LaviniuA explică (pentru Mindfulness):

Adica ies copiii pe lume din greseala cum ar veni?

| Mindfulness a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu folosesc prezervative, unii au alergie la ele, nu au auzit de ele. Nu sunt conștienți că copiii aia trebuie bine crescuți, educați, întreținuți. Multi nu se pot nici pe ei întreține și autoeduca, pe copiii lor nici atât.