| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetelor,le plac baietii care injura,care se comporta urat cu ele,care isi bat joc de ele,si le trateaza ca pe niste carpe,iar pe baietii mai cuminti ii considera doar prieteni buni,si nimic mai mult? Nu sunt nici eu cumsecade si eu fac prostii dar am pus intrebarea asta ca vad ca multi baietii cuminti, nu au parte de femei bune, de fapt nu se uita nimeni la ei..De ce?

42 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa fii proasta sau sa ai ceva probleme mintale sa-ti placa un baiat care te injura. laughing)) o dati prea mult dintr-o extrema in alta frate intelegeti odata! Nu ne plac la toate un stil de baiat! Fiecare fata are gusturi diferite dar e normal sa fie atrase mai multe de un baiat cu incredere in sine, cu sex appeal transmis prin atitudine. ALA E SECRETUL BAIETILOR RAI! Atititudinea aia interesanta si plina de sex appeal care atrage. Atitudinea e cheia impreuna cu un fizic macar acceptabil

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca exagerezi! Nu tuturor fetelor le plac genul de golanasi, marea majoritate prefera baietii care vorbesc frumos, care le respecta si care le trateaza ca pe niste fete normale.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Pe mine nu m-a bătut nici unul și ăla care a încercat si-a luat una intre picioare. Apreciez barbatii ce stiu sa respecte cu adevarat femeia si detestat tipologia ta de om frustrat. Ești hămesit de misoginism de generalizezi in in halul asta. Gandind astfel nu ai sa fi niciodata fericit. Get a life!

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Locul tău ar trebui sa fie la inchisoare, sper ca nu ai copil căci dacă ai, săracul de el ce viața de coșmar are. Dacă vei sa scapi de femei te faci călugăr sihastru în munți departe de "nenorocitele" ce nu te merita pe tine. Mereu m-am ferit de specimene ca tine!

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Alta căreia o sa îi faci la fel după un timp...problemA majora e la tine dar și la ele ca aleg un astfel de specimen ca tine care le umilește și agresează fizic și psihic.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Nici nu ti-am citit în totalitate inepțiile. Numai o persoana superficiala e capabila sa generalize în halul asta doar pentru ca îi este convenabil sa își manifeste frustrările ca fiind "norme morale". Ești trist ai subt mulți bărbați catbsi femei cu o gândire atat de simplista ca a ta.Viata e mult prea complexa pentru ca tu sa o înțelegi. Sper sa ai parte de ceea ce oferi adică ura și dispreț happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Pe mine nu mă doare nimic, happy mereu am fost atenta când mi-am ales bărbații cu care am avut o relatie sau simpli prieteni. Dacă tu esti nefericit nu înseamnă ca și ceilalți trebuie sa fie la fel. Acesta e ultimul meu raspuns. Deja ti-am acordat mai multa atenție decât merita orice barbat ce agresează fizic o femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu generaliza, doar proastele ar accepta sa mearga dupa baietii rai si sa stea cu ei!
O fata desteapta, nu ar sta 1 secunda in prezenta unui mitocan sau a unui golanas.
Cat priveste baietii cuminti si lipsa fetelor bune, ii asigur ca le poate gasi in oricare alta locatie, dar nu la: disco, pub, crama, bar sau discoteca.

| anonimg a răspuns:

Acesta este unul dintre motivele pentru care mai tarziu in casnicie se gasesc certuri, copiilor le place sa fie singuri in camera lor si nu cu parintii. Mai mult, acestora de pe urma li se strang inima cand isi amintesc ca trebuie sa ajunga acasa.

Este adevarat si de dorit ca o fata sa isi aleaga un baiat care se descurca singur. Numai ca mai tarziu, atunci cand acest baiat ajunge sot si ajunge sa fie si intretinatorul in familie, in inima lui se va simti sef in casa iar ceilalti subordonati.
Si cine e de vina? Pai femeia. La inceput zice ca a gasit unu' cu bani; dar nu stie ca mai tarziu ea va ajunge sa depinda de el si el va face ce va vrea cu ea. Iar ea si copii ei va trebui sa i se supuna.
De la acesti tineri macho se ajunge mai tarziu la violenta in familie. Mie nu de aceste femei mi-este mila, ci de copii care n-au nici o vina. Dar parintele nu stie ca va fi judecat de atmosfera in care si-a crescut copii.
De aceea spun ca la casatorie femeia trebuie sa aiba tot ce ii trebuie si sa nu depinda de sotul ei. Fiecare fata trebuie educata, invatata sa isi castige singura existenta.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cunoac nici o fata care sa ii placa un baiat care se comporta urat cu ea si o injura, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns (pentru Dragosres111445):

Asta ține de tipul de personalitate, în sensul că sunt băieți care au caracteristici feminine și femei care au caracteristici masculine, etc.
Faptul că înjuri nu te face deloc mai puternic, uni folosesc înjurături frecvent dar în anumite situații sunt pămpălăi cum spui tu, autoritatea ține de caracteristica personalității și nu de înjurătură.
Un exemplu e faptul că te poți impune în fața cuiva dar în fața altcuiva să fi supus.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu ce fete ai intalnit tu dar nu toate sunt asa. Eu nu as sta niciodata cu o persoana care se comporta urat cu mine. Si aici nu vorbesc numai de un potential iubit, insa orice cunostinta care m-ar trata asa o data nu ar mai avea sansa sa ma trateze asa a doua oara.

| August99 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Bine spus. si eu as face la fel

Răspuns utilizator avertizat
| OoBunnyoO a răspuns (pentru Dragosres111445):

Este o diferenta intre un baiat tupeist si un baiat care te trateaza ca pe o carpa, la fel cum este o diferenta intre un baiat respectuos si un pampalau. Poti sa gasesti baieti care te trateaza cu respect fara sa fie pampali. Deci, nu, nu cred ca ai dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| OoBunnyoO a răspuns (pentru Dragosres111445):

Dupa cum am spus mai sus. Pampalau nu inseamna acelasi lucru cu nesimtit. Poti sa ai barbat independent care stie ce vrea de la viata, sa isi faca o cariera, sa ceara de la altii ce vrea si care stie sa pastreze o femeie si fara o ia la bataie. Un barbat care sare la violenta nu este decat un barbat fara lipsa de control. Si eu am prieten de cinci ani si am mai avut prieteni inainte de el. Majoriatea au fost ei care s-au bagat in seama cu mine si cei care "m-au curtat" sa zicem asa, insa niciunul nu a fost pampalau sa nu stie ce vrea de la viata. Si eu am prieten de cinci ani si niciodata nu a ridicat mana la mine si nici nu mi-a zis vreodata vreun cuvant urat. Asa cum nici eu nu am facut-o. In momentul in care nu este de acord cu mine stie sa explice intotdeauna cu calm. Daca ne certam, ne ceram intotdeauna cu vorbele si cu mintea si nu cu pumnii, ca nu suntem animale. Stim sa articulam si sa vorbim. Bataia este pentru animale. Plus de asta un barbat care stie se impuna cu calm are de 100% mai multa putere decat unul care se impune cu forta. Pentru ca de fapt un om care isi pastreaza calmul intr-o situatie agresiva da dovada de multa mai multa putere si autocontrol, decat unul care da cu pumnii cand nu ii convine ceva. Acela nu este decat un copil razgaiat, nu un barbat. Fara suparare.

Insa, dupa cum spuneam mai sus, nu, eu nu am stat si nici nu as sta cu absolut nimeni care nu m-ar trata cum trebuie. Atat timp cat eu nu vorbesc ca la usa cortului cu altcineva si nu ridic mana la el, cer sa primesc acelasi tip de respect. Daca nu il primesc, ei bine, balta este plina de pesti. Am evitat intotdeauna orice tip de persoana abuziva verbal sau fizic si o sa le evit intotdeauna.

| Claudiu1905 a răspuns:

Legea junglei, cel puternic este respectat. Totusi nicio fata nu accepta sa fi tratata urat, masculii se poarta urat doar cu alti masculi, cu fetele sunt o dulceata.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Ai o problema cu generalizarea. Eu sunt fata/femeie și niciodată nu mi-au plăcut bad boys.M-a iritat și enervat tipologia asta de când eram adolescenta. Sunt fel și fel de oamei.

| 4StarLight a răspuns:

Nu pot să zic că mă dau în vânt după cei care înjură! Fiecare fată are anumite pretenţii şi de obicei ne place acea persoană pentru că ori ne regăsim în ea,ori ne completează!
Să-ţi dau un exemplu concret:
Dacă merg pe stradă cu băiatul de care îmi place și vine altul și se ia de mine, iar ăla stă și se uită, îţi convine? NU!
Cei care sunt mai tupeisti, mai obrazniciştiu să ne ofere o anumită siguranţă și să nu picăm noi prost într-un moment de genul acesta și în același timp, găsesc o anumită implicare şi din partea lor!
Din perspectiva mea, asta mă atrage pe mine la un băiat de genul acesta!
Cei care nu au nici măcar puţin tupeu nu prea pot face faţă pentru că în viaţă trebuie să ştii să te descurci!
Nu e obligatoriu să fie singuri toată viaţa, normal că există cineva pentru fiecare!

| veryhonest a răspuns:

Pentru ca acele fete chiar sunt niste carpe. Fiecare e tratat dupa cum cere.

| Thisisnotme a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Pur si simplu nu tu alegi de cine te indragostesti, se intampla.Nu neaparat ca le place ca injura si stii cum se zice:"Cel mai mult rau iti fac persoanele la care tii".Nu incerca sa te schimbiwinking

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Nu cred ca unei fete i-ar placea de un băiat care s-ar comporta așa cu ele

| Xozi a răspuns:

Ei bine, se intampla a fetele sa foe atrase uneori de cine nu trebuie. Si, din moment ce se lasa tratate precum carpele probabil e prea tarziu deoarece s-au indragostit de baiatul respectiv.
Desi un baiat cuminte este fascinant, in acelasi timp este si diferit. Fetele vad acest tip de "baiat cuminte" precum un copil, iar pe cei ce fumează, înjura sau au un comportament diferit îi văd mai "maturi", de aceea tind să fie atrase mai mult de acel tip de persoane, sau de băieții reci și misterioși.
Acum depinde și de la fată la fată tipul de băiat pe care vrei să îl ai alături.
Sper că te-am ajutat.

| Bayaslan_Hayriye_2001 a răspuns:

Din cauza ca acele fete sunt atât de drogostite d de un băiat, încât daca acel at specializează cu ea, crede ca relația se îndreaptă spre una de amuzare a acelui baiat

| NepriceputulLaMatematica a răspuns:

Pentru ca la fete le plac baietii nebuni puternic si foarte amuzanti.

| Teo_Teodora_2000_KQLW a răspuns:

Asa suntem noi fetele, ne simtim atrase de acei "bad boys". Cu toate ca sunt sigura ca fiecare fata isi da seama de felul in care e tratata, ca nu e respectata

Răspuns utilizator avertizat