| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma cert eu cu sotul meu mereu?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Si tie sa-ti aducem o ghicitoare? nu iti poti da seama singura de ce va certati? lasa ca va fac eu o vizita sa vedem impreuna de ce va certati...tonguelaughing rog administratorii TPU sa apeleze la serviciile unei ghicitoare ca deja vad ca oamenii ne considera paranormali, ghicitori in cai verzi pe pereti...laughing

15 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

asta da intrebare de unde sa stim noi

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Bine zis mike1993! deja m-am saturat si eu sa vad intrebari aberante! Draga sotioara, mergeti la o terapie de cuplu, poate aflii acolo de ce va certati! O fi din cauza cainelui laughing, in alt caz prezentat aici, cainele era " marul" discordiei!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Deci oamenii astia sunt fenomene ale naturiilaughing. mai alessa oare asa o sa ajungem si noi la varsta lor? doamne ferestelaughing

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Hmm, sper ca nu, mike1993 happy... oricum e bine ca am trecut de varsta critica la care se afla multi de pe aici... big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta n-o puteti sti decat voi. Eu iti sugerez sa faci intr-o seara mancarea favorita a sotului tau, sa aranjezi masa frumos si sa-l rogi sa aveti o discutie serioasa. O sa afli motivele lui cu o singura conditie: niciodata, dar absolut niciodata in acea seara sa nu-l invinovatesti de ceva. daca iti va reprosa ceva si tu ii vei spune: dar si tu ai zis/facut nu stiu ce, totul va degenera in cearta. daca vrei sa afli ce probleme aveti si sa-ti salvezi casnicia, abtine-te o seara de la orice acuze, chiar daca ti se pare ca ai dreptate.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Deja o sa incep sa cred mai puternic in concubinaj. daca o sa am asa o sotie...sa intrebe lumea in loc sa discute cu mine...laughing

carla
| carla a răspuns:

O fi femeia in dubii...eu zic daca e asa de nefericita sa-si ia amant. Hhahaha poate o ajuta...rolling on the floor

assiris
| assiris a răspuns:

Dar cine incepe?

| crisa a răspuns:

Fii mai clara.
Vrei motivele certurilor sau cauti solutii?
Pana una-alta, vine mike1993 big grin si te (va) rezolva!winking
hee hee

| LuS[z] a răspuns:

Depinde poate din cauza banilor sau k va inselati apoi de unde vrei sa stiu?

| mariazet45 a răspuns:

CHIAR, DE CE TE CERTI? SPUNE-NE SI NOUA POATE TE AJUTAM CU VREUN SFAT.

| Lexi a răspuns:

Hei! .eu nu prea vad motivul pentru care v-ati obosit sa "raspundeti" la intrebare...adica eu cred ca intr-un mom de criza sentimentala, sau deceptie, sau ce-o fii.nu te poti astepta de la om sa vbeasca cu tine cum ar face-o de obicei! .si mai cred ca se adresa oamenilor care intr-adevar se afla aici pentru a ajuta... daca nu intelegeti ceva, in locul insultelor puteti pune o rugaminte.de a completa intrebarea, de ex. Probabil ca ma asteptam sa gasesc pe mirc astfel de raspunsuri extraterestre(de aia nu l-am accesat niciodata), dar nu aici... By the way.cand dati cate un raspuns idiot, sunteti super mandrii, sau cand bifati retardat cand nu e cazul? .Raspunsul Brigaelei era mai mult decat ok... dar nah.pentru ca-i pasa, merita penalizaristraight face...thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti niste oameni adevarati nimic nu stiti decat sa jigniti omul dar asta e romania noastra mistocari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce inseamna pentru voi varsta critica, dar stiu ca nu aveti ce sa faceti aici, iar raspunsurile voastre sunt lipsite de educatie si de bun simt.
din punctul meu de vedere femeia intreaba pentru ca inca vrea sa isi salveze casnicia, iar motivele certurilor st in principiu aceleasi, bazate pe stres, nereusite oboseala si alte chestii din astea. traim momente dificile si suntem din ce in ce mai obositi. uitam ce e frumos si ajungem intr-o buna zi sa ne gandim ce se intampla cu noi, noi ne iubeam, lucrurile mergeau bine ce se intampla? e o situatie generala, iar voi daca ati trecut de varsta critica ar trebui sa stiti, dar educatia voastra se limiteaza la a fi cinici, ironici lipsiti de bun simt.

| amylee a răspuns:

De cat timp sunteti casatoriti? Sotul meu si cu mine ne-am certat in primul an de casnicie cat pentru o viata intreaga! Apoi,discutand si cu alte persoane,am aflat acelasi lucru:primul an e cel mai dificil,pentru ca trebuie sa va obisnuiti si cu defectele(pana acum au fost estompate de aura aceea a dragostei,dar si de calitati)Cert este ca nimeni nu-i perfect si e bine sa va puneti de acord in privinta anumitor lucruri,de exemplu,sa nu ridicati tonul cand aveti divergente,sa nu va adresati cuvinte care dor, sa nu incercati sa va schimbati radical unul pe celalalt, sau altele potrivite cuplului vostru.Bine ar fi sa nu uitati niciodata de ce sunteti impreuna si ca nu timpul, ci dragostea invinge totul!