| anonim_4396 a întrebat:

De ce mă sperie când cineva vrea să vorbească cu mine, să facă o glumă?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a face / intelege o gluma, este nevoie de inteligenta avansata.

| Yaesmin a răspuns:

Că ești bipolar.

| 1onur a răspuns:

Tu ști boss eu de unde să știu

Ce este o glumă pentru tine frate? Cum consideri că ar fi o glumă?

| Mindfulness a răspuns:

Că ai anxietate! Ziceai într-un răspuns că nu ai așa ceva dar ai din păcate,nu mai că nu e gravă...cea mai gravă este agorafobia, când nu poți să ieși din casă singur,tu nu ai așa ceva dar ai o ușoară anxietate,care se poate agrava rău dacă o să treci printr-un stres posttraumatic sau trauma, cel mai probabil o sa ajungi și tu să nu mai poți ieși din casă. Ești emotiv, cel mai probabil ai trecut prin mici traume când erai mic, de acolo pornesc toate problemele. Un psihoterapeut te-ar putea ajuta sa nu mai fii înlănțuit sa fii tu însuți și mai dezinvolt, mai open mind.

| alondrakiss a răspuns (pentru Mindfulness):

Spre exemplu a clanxonat o mașină pe lângă mine că m-am speriat!