| Tommo_Lore_2001 a întrebat:

De ce nu am bani pentru bilet de concert One Direction? Aa, da! Pentru ca parintii mei au un serviciu groaznic si eu duc o viata oribila.
As vrea sa imi intalnesc idolii cum o fac altii. Dar nu, ca eu trebuie sa stau inchisa in casa si depresiva. -.-
Urasc asta! Urasc faptul ca sunt invidioasa pe restul lumii! Ca nu am o viata asa de roz ca a lor! Urasc faptul ca nu pot iesi din depresia asta vesnica!

19 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mda oare ce copil intelege cand ii se spune de parinti 'nu pot, nu am bani' Si eu am trecut prin faze dastea.Plangeam o ora 2 ma descarcam si intelegeam ca nu se poate.Fiti mai blanzi, nu toti ne-am permis tot ce am vrut cand eram copii happy

| Drolja a răspuns:

Să fi fost mă-ta, îţi ţineam eu un concert de uitai de toţi idolii tăi pe care să-mi dau eu salariul pe zece luni, ca să stai tu undeva prin ultimul rând şi să leşini din primele trei minute- pierzând astfel tot concertul, şi eu banii- că ţi s-a părut că vezi vârful căciulii lui Harry!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parintii tai au un serviciun groaznic si cu toate astea muncesc zi de zi sa iti puna tie un colt de paine in fata sa ai ce manca si cu ce te imbraca, iar tu ca un copil nerecunoscator te plangi ca nu poti sa dai banii aia munciti cu greu sa vezi niste copii frezati care s au imbogatit de pe urma naivilor ca tine.

trezeste te la realitate, exista lucruri mai important pe lumea asta decat sa pupi in fund niste zdranganei care nu dau 2 lei pe tine

| T0T a răspuns:

Ai probleme la cap.

| Doub a răspuns:

Părinţii tăi se chinuie pentru tine, să ai ce mânca, să ai haine bune, să ai posibilitatea să înveţi şi tu te comporţi ca un copil frustrat.
Dacă vrei aşa de mult să-ţi întâlneşti "idolii", cărora apropo, nu le pasă de tine şi de existenţa ta pe acest pământ, pune mâna şi munceşte.

| Lawliet14 a răspuns:

Vorbeste cu Telefonul Copilului! Si cat costa biletul ala?

| AliGab a răspuns:

Ce ai spune si ce ai face daca parintii tai nu ar avea servici ca sa aiba cu ce te intretine. Ia incearca tu sa fii multumita cu ce ai si munceste (invata) ca sa ai mai multe cand oi fi pe picioarele tale. Problema ta nu e depresia, ci invidia.

| pufulescu a răspuns:

Eu nu am cum te ajuta direct dar le-as da cate un sut in fund parintilor tai ca sa puna mana sa faca bani, nu sa piarda vremea la servici pe salariul minim pe economie! Vorbesc in cunostinta de cauza, si eu am fost copilul unor ' saraci care munceau ' si stiu ca cine are copil are si obligatia de a aduce bani suficienti in casa, nu doar de zeama lunga la masa si haine de la second-hand. Oricum, nu avem noi ce face, asta e mentalitatea tampita de trogloditi din Romania : nici eu n-am avut, nici copilul meu n-o sa aiba!

| Lawliet14 a răspuns (pentru pufulescu):

Are vreo 14 ani. Crezi ca e usor sa fi sarac si sa te uiti la ceilalti? De unde stiti ca ea cere mereu? Lasa ca si noi am avut idoli la varsta ei, eu recunosc ca gandeam diferit pe atunci si era cineva care daca venea in Romania sigur voiam sa il vad. Poate si acum, chiar daca nu prea am idoli. Muzica lor nu e de proasta calitate, fata de a altora. Nu da un ban pe fani, dar crezi ca multe din tipele astea nu sunt constiente? Si ce-i? Le fac viata mai frumoasa.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Lore,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasti ca esti invidioasa...Cei pe care vrei sa-i intalnesti sunt niste oameni ca tine, pentru ce ti-ai dori sa-i intalnesti? ei te vad ca o fana cum multe mai sunt.Ai da bani pe un bilet in loc sa te gandesti mai intai la viata ta "oribila" dar si a parintilor tai care au viata mai oribila ca a ta intretinandu-te pe tine. Inca nu ti s-a sfarsit viata, si in viitor ai timp sa-ti obti banii pentru un amarat de bilet. Ai ajuns sa-ti judeci parintii pentru asta. Rusine sa-ti fie!

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Clar, fara niciun fel de dubii, esti o persoana egoista. Parintii tai fac si ei ce pot! Stai linistita, karma o sa te invete ce e aia viata de adult, cu familie, facturi, responsabilitati si copii razgariati.
Fa un pustiu de bine, si in loc sa te plangi ca nu-i vezi pe aia, ambitioneaza-te sa ajungi sus prin propriile forte. Invata, construieste-ti o cariera, sa nu ajungi niciodata sa ai lipsuri financiare. Totusi, eu tot iti doresc sa ai parte de un copil ca tine laughing sa vezi cum e.