| retrogrobian a întrebat:

De ce nu ma plac mamele iubitilor mei? Sunt deja la a 4a relatie serioasa si mama niciunuia dintre iubitii pe care i-am avut nu m-a avut la suflet. Ce au cu mine?!

Răspuns Câştigător
| haromangel a răspuns:

Nimic mai mult decat faptul ca ii furi baietelul. Nu va mai fi doar al ei, ci va trebui sa il imparta. O sa te placa si mai putin daca i-l iei de tot, asa ca lasa-l sa mai treca si pe la ea happy

9 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

hahahha Hai mai tu nu stii cum sunt soacrele? Tot timpul cred ca baiatul lor merita mai mult. Nu te mai gandii la asta, incearca sa te relaxezi, cu timpul te va placea "soacra" actuala doar cred ca acum te cerceteaza laughing Oricum afla ce o pasioneaza sau ce mancare ii place etc si fa-i cate un cadou din cand in cand si cel mai important: nu o contrazice laughing))

| valyb a răspuns:

Hmm. Intai o sa iti raspund cu o zicala " Daca iti zice cineva ca esti beat il iei la bataie, dar daca iti zic 2-3 ca esti beat, te duci si te culci chiar daca n-ai baut nimic". E posibil sa ai o problema, chiar daca nu iti dai seama sau toata lumea iti spune ca esti minunata. Poti sa faci 2 lucruri in ordine: 1. poti sa incerci singura sa descoperi ce nu merge, dar asta inseamna destul de multe sedinte cu oglinda si o foarte mare impartialitate cand te judeci. 2. ai putea sa apelezi la sfaturile unui psiholog daca tu crezi ca problema e grava. Sau e posibil sa te inseli, caz in care dai inainte. happy

| bubu_7778 a răspuns:

rolling on the floor nu esti singura tongue si eu sunt in aceeasi situatie! eu zic sa nu te alarmezi stii cum sunt mamele de baieti

| pep a răspuns:

Poate pentru ca inca nu ai dorit sa patruzi in "oceanul planetar" al sufletelor lor. Incearca sa vezi ce le preocupa si ce reprezinta sistemul lor de valori. Esti o femeie inteligenta, dupa cele ce se vad, si sunt convins ca poti fi si sociabila, agreabila si poti intra in gratiile oricarei persoane. Fii tu insati! Succes!

| nicolbutnaru a răspuns:

Dar tu le placi?! Mamele iubitilor te vor placea atunci cand le vei acorda timp de discutie, le vei complimenta si le vei baga in seama, vei semana putin cu ele, le vei impartasi lucruri frumoase despre fii lor. Nu te stradui...Vei intalni soacra potrivita cand vei intalni si iubitul potrivit. Sau nu.

| 1spiridus a răspuns:

Pe mine m-au placut intodeauna mamele iubitilor, tatii, animalele din casahee hee... dar se vede ca nu asta este important intr-o relatie ca sa rezistewinking din moment ce sunt singuratongue Fii naturala, nu dispera!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mama de baiat, dar am fost si nora. Ca sa te placa mama baiatului trebuie sa te gandesti din punctul ei de vedere. Mama vrea intotdeauna ce-i mai bun pentru copilul ei: o fata cumintica, imbracata decent, care sa-i iubeasca si ocroteasca puiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate din cauza ca nu esti chiar "corespunzatoare"?

| crsi a răspuns:

Petru ca este ingrijorata de tine c ai mai facu sdi chesitx din astea