| Humanist a întrebat:

De ce prieteniile barbatilor sunt de obicei mai stranse decat ale femeilor ? Exemplu :

"Daca o femeie lipseste noptea de acasa spunand ca a fost la o prietena , iar a doua zi de dimineata sotul va suna cele mai bune 10 prietene, nici una nu va confrma ca sotia lui a fost noaptea trecuta la ea.

Daca barbatul lipseste noapte si a doua zi nevasta suna cei mai buni 10 prieteni ai sotului, 9 din 10 vor afirma ca sotul a petrecut noaptea la ei, iar 7 din 9 vor afirma ca este inca acolo."

Este adevarat ? thinking

7 răspunsuri:
| allynutsa a răspuns:

laughing. Pentru ca la baiaeti nu exista rivalitati de genu "aia e mai frumoasa ca mine", "are mai multi bani"."se aranjeaza mai bine". etc.La ei pur si simplu e vorba de prietenia in sine.

Apropo bun bancul.L-am citit candva si eu:X big grin

| adelaadelaadela a răspuns (pentru allynutsa):

Dap ai mare dreptate! esti fata?

| Humanist explică (pentru adelaadelaadela):

Nu. sunt baiat happy

| adelaadelaadela a răspuns (pentru Humanist):

Aha. era un raspuns prea de tot pentru o fatalaughing! eu spre exemplu sunt fata si iti dau dreptate...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca in primul rand barbatii nu se barfesc intre ei asa cum fac femeile.

| Wowhow a răspuns:

Eu sunt fata si partea cu fetele mi se pare adevarata, nu sunt sigura despre aia cu baietii, totusi. happy Pai eu nu as spune ca a fost/ e inca la mine pentru ca ar fi super naspa sa iasa dupa adevarul la iveala(cine stie, poate a avut o problema/urgenta) si eu sa fi mintit degeaba. Daca m-ar ruga vreo fata sa spun totusi ca a ramas o noapte la mine, as faceo cu cea mai mare placere. happy

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Cand va folosi si barbatul (Adevarat) fond de ten atunci va exista si la noi aceasta rivalitate, pana atunci mai bem o bere impreunahappy