| madalinabanescu a întrebat:

De ce se ingrasa femeile dupa ce se casatoresc?

Răspuns Câştigător
| onlyme2851 a răspuns:

E o chestie psihica. S-a facut si un studiu. Daca esti casatorit/a si esti fericit/a, ai tendinta de a te ingrasa mai mult decat daca ai fi nefericit/a. Ideea e ca femeile(dar si barbatii) dupa ce se casatoresc, lasa la o parte ideea e ca trebuie sa arate mereu bine, devin mai comozi pentru ca si-au gasit partenerul/partenera si nu mai simt nevoia sa impresioneze persoanele de sex opus.

8 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Unele din cauza stresului marit ce inseamna cresterea unui copil, altele ca in sfirsit isi dau drumul si maninca cit nu au indraznit inainte de maritis altele pentru ca nu pot scapa de kilogramele luate in plus in timpul cit erau gravide.Dar care se respecta depune efort si slabeste innapoi.

| mona a răspuns:

Nu toate femeile se ingrasa dupa casatorie, eu sunt mai slaba acum decat inainte sa ma casatoresc si cele care se ingrasa ori nu mai pun pret pe fizicul lor ori au facut un copil si nu si au mai revenit fizic

| Roxana121 a răspuns:

Nu toate femeile se ingrasa dupa casatorie. Stiu foarte multe exzemple. Ideia este ca, am o amika ate 23 de ani si 2 copii, un barbat mincacios si foarte pretentios la mincare.adika nu mininca orice, si nici mincarea de-a 1 zi, doar proaspat. Asta e cel mai mare blestem sa ai asa barbat halal de el. Fetelor fugit de asa barbati, ca nu ve-ti avea o viata roz. Deci ea ca stind acasa, nu are un job, face curat si mincare in fiecare zi, nemaivorbind, spalat, caldat, asezat, etc. Cind ai atitea de facut ziua trece repede, cind are ea timp sa se gateasca sa-u sa-si ea o haina normal.Stind toata ziua in casa nici nustie cum arata. Saraca de ea cind ma-i merg in vizita la ea, parca ar arata la 40 de ani. Nici ea nu-i tocmai fericita de situatia data, cui i-ar placea sa fie menajera si bukatareasa in fiecare zi, chiar si duminika gateste. Vreau sa zic ca sunt si astfel de femei, dar sunt si femei fericite, cara au grija de ele, indiferent ca ti-ai gasit sortitu, in primul rind te imbraci si te aranjezi pentru tine. O mare importanta este, parteneru de viata, daca impariti lucrurile unu face asta, unu asta, ai timp di pentru tine. iar daca lasi tot pe capu nevestei, halal de asa viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca raman gravide! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o regula! laughing

| DaRaspund a răspuns:

Pentru ca isi focuseaza atentia asupra partenerului si nu mai au atat de mult timp pentru ele.

| SladeWilson a răspuns:

Poate pentru ca nu mai trebuie sa arate bine sau pentru ca deja de la o varsta inaintata metabolismul nu mai este cum era.

| nursa a răspuns:

Pentru ca-si hranesc barbateii de 10 ori pe zi, ii invata cu narav si astfel de cate ori mananca el ti se face pofta nu te gandi ca mananca orice si oblicatoriu gusti daca nu chiar mananci si tu. Dar nu toate femeile fac asa si nu toate-s pofticioasebatting eyelashes.