| nyoentox2002 a întrebat:

De ce simt că toată lumea mă urăște?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
33 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai zis bine. Doar simti.

| RAY a răspuns:

Poate esti paranoic,nici nu te cunosc, fii realist, romanul judeca tot ce vede, dar astta nu inseamna ura, ura nu se declanseaza asa

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu putem stii fara sa ne dai un context sau niste exemple. Adica, de ce crezi tu asta? Le-ai dat celor din jurul tau motive sa te urasca?

| sammie a răspuns:

Eu nu te urasc.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pentru ca asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima greșeală: să crezi că lumii îi pasă de tine
A doua greșeală: să-ți pese ce crede lumea

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fie așa și în realitate sau doar in teorie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uraste nimeni! Tu te urasti pe tine insuti. Esti tanar, frumos si sanatos! Altii ar da orice sa fie in locul tau! Viata este frumoasa, Doamne ajuta'!

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

În orașul ăsta nu pot fi văzut prea bine, simt că toți mă detestă
Te-ai uitat vreodată la Naruto? fix că el mă simt cum era în primul sezon, toți îl ura că avea bestia cu 9 cozi kurama in el așa mă simt eu eu în orașul asta pentru că sunt urat și negru! negrii nu prea sunt bine văzuți și acceptați in societate

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Hai sa ne lamurim! Nu esti urât, esti un baiat normal. Unul din cei mai buni prieteni ai mei, este fata, si adora baietii negri, creoli. Ca nu esti chad, asta-i altceva. Doar 1/ 10 este chad. Si m-ai scade din standarde daca vrei o iubita. Inceraca si cu alea skini sau mai dolofane ca si ele tot femei sunt. Este vineri, bea o bere.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt pretențios,fetele cu care am fost au fost simple,mie mi-a plăcut mult de prima fostă,îmi placea cum arată la față de exemplu, îmi era foarte simpatică, alții zic că e urâtă, mie gen prima data mi s-a părut drăguță spre nehh, apoi după 2 zile am inceput să îmi placă mult dar ea și-a bătut joc de mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi tu ca absolut toata lumea ar avea motive sa te urasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că iei toate șicanele in mod personal.

| Miruna333 a răspuns:

Tu simti asta, nu ei. E imposibil ca,, toata lumea'' sa te,, urasca''. Ura este ceva mult prea profund. In general, oamenilor nici nu le pasa atat de tare de tine. Toti oamenii se pun pe primul loc, cum si tu faci asta. Citeste pe net de Spotlight effect

| nyoentox2002 explică (pentru Miruna333):

Simt că toată lumea mă detestă, nu știu dacă te-ai uitat vreodată la Naruto când era mic fix așa mă simțeam și eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Definește ce înseamnă "toată lumea" pentru tine.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Sunt văzut prost în orașcryingEu mă simt că un personaj din Anime:Naruto daca te-ai uitat, cum îl ura tot satul că avea bestia cu nouă cozi in el, și așa simt că tot orașul mă urăsc pentru că sunt urat și negru

| Simpatic a răspuns (pentru nyoentox2002):

Negru tigan sau negru african? e o diferenta
Nu te uraste toata lumea tinere, este in mintea ta
Mai lasati maria si o sa vezi ca totul este bine!
Pe vremea mea doar smecherii aveau acces la iarba acum toti lesinatii...rezultatele sunt ceea ce se vede, fatalai peste fatalai dar cu impresii de gangsteri, nu spun mai multe, asta este generatia voastra tanara a celor de 17-18 ani acumwinking
Nu are cum sa te urasca toata lumea, "lumea" are 8 miliarde de oameni actual!
Schimba-ti atitudinea!

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Tigan nu sunt, nici african, pur și simplu sunt închis la piele!
Nu fumez țigări normale dapai iarbă!
As vrea sa incerc xanax dar e naspa că îmi trebuie retetă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

În ce oraș locuiești? happy
Mi se pare ireal să te cunoască chiar TOATĂ lumea.
Ești victima rasismului?
Trist, dar sigur poți face ceva în privința asta.
Mută-te din acest "oraș" în care TOATĂ lumea te cunoaște și își bate joc de tine.
Am niște prieteni de culoare în New York care s-au confruntat cu fix ceea ce ai tu acum (doar că rasismul era MULT mai grav) dar care s-au mutat, (ca să scape de persoanele toxice din jurul lor) și-au făcut prieteni de încredere, au cunoscut oameni de caracter ș.a.m.d. Astfel, au scăpat de toate stările depresive provocare de discriminare și de neacceptarea în mediul social.

În concluzie... FĂ O SCHIMBARE ÎN VIAȚA TA! ȘI UNA MARE!

| Simpatic a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ok tinere
pastilele astea nu se iau asa prin cunostinte pentru ca iti fac rau
daca crezi ca e greu si nu iti revii, consulta un medic psihiatru, nu costa mai mult de 200 de lei un consult, si iti va prescrie el niste pastile in functie de diagnostic
si daca esti inchis la ten ce treaba au altii? eu as vrea sa fiu mai 'egiptean'

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Stau in orașul Huși judetul Vaslui la părinți,și mă gândeam să mă mut ori la Iasi ori la Brașov,nu as alege Iași pentru că e trafic, și nu pot sa fac multe comenzi la glovo!
As merge la Brașov dar la anul prin primăvară sau la sfârșitul primăverii să strâng și eu bani de mașină, de chirie și cine știe dacă nu mi se schimbă planurile și până atunci!
Urăsc că toți fac glume rasiste! Am locuit și în Brașov jumate de an dar e poveste lungă!
Am avut și prieteni Brașoveni dar niciunul sa se ia de culoarea pielii mele, numai astea din oraș la mine, niste galateni, una din Brăila!
Prietenii tăi care locuiec în New York ei sunt in Romania De fapt?

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Am vrut sa le iau pentru drog

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu, nu sunt din România.
Provin din Norfolk, Virginia.
Am fost acolo in calitate de turistă acum 2-3 ani, atunci când am vizitat un prieten care era la master acolo, la vremea respectivă.

| 4evergentleman a răspuns:

Din cauza unei traume ce tine de aspectul fizic, bullyng, rasism, discriminare că tot te-ai plâns că mulți fac mișto pe baza tenului tau mai închis!

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns:

Eu nu te urăsc, nu mai generaliza happy

| ALM2000RO a răspuns:

Ca să scapi de rasism, du-te într-unul din orașele mari, studențești, acolo lumea e mai oped-minded (nu doar studenții) și nu vor mai avea vreo treabă cu tine (în sensul că nu te vor bârfi din cauza culorii pielii).
Ai zis de Brașov sau de Iași. Din câte am înțeles ești curier Glovo, deci cele mai mari șanse le ai la Iași (orașul al 4-lea ca populație și a 2-a zonă metropolitană din Ro, plus că e dintre principalele 4 centre studențești din Ro) să faci livrări continuu happy
Huși îi un oraș mic și sărac și nu cred că ai șanse și oportunități ca lumea de dezvoltare profesională acolo. Iar lumea nu are bani de comenzi cum are în Brașov și cu atât mai puțin cum are la Iași...sau cum are la noi la Cluj-Napoca, spre exemplu happy
Legat de culoarea pielii, stai chill man că sunt destule fete cărora le plac băieții mai tuciurii, iar la Iași sigur ai putea găsi o tipă ok pentru o relație ca lumea (dacă asta îți dorești) happy
Mie personal nu mi se pare că arăți rău frate. Contează că lucrezi (deci ai bani) și să continui să te îngrijești (aspect fizic, haine, freză etc.) și să ai abilități sociale să știi vorbi cu fetele happy
Cum ai zis că ai mai avut iubite, sigur îți vei găsi una ok pentru tine în Iași happy
Succes! happy

| nyoentox2002 explică (pentru ALM2000RO):

Eu nu as face la Iași din cauza traficului, că pierd timp și bani, in Brașov cred că ar fi mai ok că nu e așa mult trafic!

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Pentru ca ești paranoic

| AlexAlyy a răspuns:

Prin felul tau de a fi din viata de zi cu zi.

| SefulVremii a răspuns:

Pentru ca o facem