| bosnea marinela a întrebat:

De ce sotii isi inseala sotiile? nu mai sunt bune? prt k toate suntem la fel sou gresesc

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand nu toti sotii isi inseala sotiile, ci numai cei acre nu le iubesc, nu le respecta sau nu sunt iubiti si respectati.
Si eu cred ca adesea greseala e a ambilor parteneri. Fiindca nu, nu toate suntem la fel. Femeile fac adesea greseala, dupa ce se casatoresc sa nu se mai ingrijeasca, sa nu se mai epileze, ba chiar sa nu se mai spele suficient. Isi asteapta sotii imbufnate de grijile otidiene, fara un zambet, fara o vorba buna, ii cicalesc si ii bat la cap fara motiv, au tot felul de toane si fite, iar cand ajung in pat cu ei, ba le doare capul, ba nu fac aia, ba nu pun mana dincolo.
Nu zic ca barbatii infideli au dreptate, dar uneori cred ca si noi femeile ii impingem spre infidelitate, in bratele altor femei care n-au uitat sa zambeasca, sa mangaie, sa faca dragoste dezinhibate, care nu miros a chiftele si care stiu sa se si distreze si sa-i ofere barbatului momente de liniste si relaxare.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Unii barbati sunt foarte fideli.happy Deci nu sunt toti la fel.winking Cei care isi inseala sotiile poate vor ceva mai bun decat au.happy

mlm
| mlm a răspuns:

Nu toti inseala.mai sint si exceptii, cei ce inseala, o fac din curiozitate.

regis
| regis a răspuns:

Nu toti inseala, iar atunci cand o fac motivele nu difera de cele ale sotiilor care inseala. Pentru ca in ciuda impresiei generale, sotii isi inseala sotiile... cu alte FEMEI.

regis
| regis a răspuns:

Si inca ceva. Nu toate sunteti la fel.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu toti barbatii isi inseala sotiile, barbatii care isi inseala sotiile, inseala din diferite motive, mai mult sau mai putin importante, unii barbati inseala deoarece nu mai merge relatia lor, are sotia bolnava, din anturaj, din curiozitate, cad in plasa fara sa vrea si nu refuza, dorind sa se razbune pe sotie.

| allube a răspuns:

Ambele genuri inseala, motivele pot fi diferite de la caz la caz, dar cel mai des inseala din plictiseala.Atunci cand nu au ceva mai bun de facut, isi arunca privirea in jur pentru a-si gasi o modalitate de a-si petrece timpul. Cel inselat este mai ocupat cu slujba, cu copiii, cu invatatul etc, si nu are timp sa-i acorde atentia cuvenita partenerului/partenerei. Si asa ajunge sa fie inselat/inselata.

| NimeniCuActe a răspuns:

Intrebare stupida... rog moderatorii sa fie mai atenti pe viitor... (fiti mai atenti cand scrieti ceva... mai ales tu marinela... ajunge doar un semn de intrebare, nu trebuie 7-8) parerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul are in sange acest "instinct"la fel ca si femeile...nu numai noi inselam ci si voi... fata, sotie...inselati si voi la fel ca noi...sa zicem ca noi putin mai multbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca o data aceasta intrebare stupida. Rog administratorii sa catalogheze si intrebarile nu numai raspunsurile. Aceeasi intrebare penibila care se repeta obsesiv. Acum, depinde si cu cine sint insurati cei care inseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca amantele nu ii cearta niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, atat barbatul cat si femeia inseala atunci cand ii lipseste ceva la partenerul de viata...si nu are curaj sa ii spuna...sau cand nu ii mai leaga sentimente atat de puternice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt boi

| roxana_8379 a răspuns:

Cred ca mai mult din nesiguranta, bineanteles, ei dau vina pe criza varstei mijlocii, sau zic ca e in sangele lor... eu zic ca e mai mult o reasigurare a "virilitatii" lor si a "necesitatii" de a se simti doriti si de alte femei. (bineanteles ca nu toti barbatii inseala asa cum nu toate femeile sunt fidele)

| mihaela74 a răspuns:

Doar cele care sunt inselate iti pot spune dar nu tot cu femei ne inseala? Deci noi oare nu avem vina?