| adriana543768654567895334 a întrebat:

De ce suferim din cauza unei prietenii care s-a sfarsit? Mai ales daca ar fi prietenie intre o fata si un baiat.

7 răspunsuri:
| darkmihai a răspuns:

Deci tu esti fata pentru ca te-ai indragostit!
din cate stiu eu se intampla invers dar e posibil

| Andy4EVER a răspuns:

Adriana,depinde ce spui prin ''prietenie'' ori amic ori iubit, so luam asa :
Iubit daca este...inseamna ca la-i iubit mult si ai tinut la el, si daca s-a despartit de tine normal ca suferi, LOL.
Amic daca este...inseamna ca va vorbiti mereu,va jucati impreuna,radeti,iesiti pe afara,va plimbati,si daca s-a certat cu tine,este logic,sa te simnti rau, pentru ca iti lipsesc acele glume... Sper ca ti-am fost de folos, pa - pa

| Andy4EVER a răspuns:

Sper sa primesc o fundita, daca te-am ajutat big grin

| TAzOVsKY a răspuns:

Poate ca subcostientul nostru s-a atasat de acea persoana, de felul ei de a fi, si ochii nostri s-au atasat de fizicul acelei persoane si la ruperea relatiilor dintre ei avem de suferit cu adevarat. Nu stiu ce sa zic. Este o senzatie interna, o placere nemaipomenita. E ceva tainic in fiecare...este iubirea sau o prietenie dusa la extrem. Bafta!

| bybyana21 a răspuns:

Ai auzit vreodata de proverbul ala:
un prieten e greu de gasit, dificil de pastrat si IMPOSIBIL DE UITAT.
Pentru ca oamenii se ataseaza de orice caine ii vine in fata, nestiind daca omul ala ii va face rau, si incepe sa simta ceva pentru acel animal.
Doar daca am fi de piatra nu am putea sinti ceva pentru aproape happy

| Honeybunny a răspuns:

Suferim deoarece e greu sa lasam in urma lucrurile care ne'au facut fericiti si e greu pentru noi sa realizam ca s-a sfarsit.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu inteleg acel "mai ales", dar in fine...
De ce doare? Pentru ca este mereu dureros sa pierzi pe cineva drag, pe cineva cu care ai impartasit bucuriile, tristetile, gandurile, secretele, temerile, sperantele, gusturile, lacrimile, rasetele, furiile, diminetile, noptile, muzicile, zambetele, tacerile, dorintele, regretele...
Urasc sfarsiturile...