| tonyc7 a întrebat:

De ce tin cont atat de mult femeile la ce masina are un barbat? Mai ales daca acel barbat le curteaza.
Este masina o conditie obligatorie daca un barbat vrea sa cucereasca o femeie?
Intre un barbat fara masina si unul cu masina, 99% din femei l-ar alege neaparat pe cel cu masina?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar pițipoancele aleg asa ceva. O femeie care vrea o relatie serioasa nu se uita la asa ceva. Ci doar caracterul barbatului respectiv.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu tine nimeni cont de nimic, este doar o impersie eronata ca cineva iti tot fura tie femeia.
70-80% din populatia globului nu au nici o masina dar toti au fost capabili sa-si gaseasca o femeie...numai tu cauti gaselnite din astea patetice, ca-ti fura cineva femeia cu masina, cu caruta sau cu cine mai stie ce siretlic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Intre un barbat fara masina si unul cu masina, 99% din femei l-ar alege neaparat pe cel cu masina?"
Gresit. Masina nepotrivita fugareste fetele/femeile. E mai ok sa te prezinti pe jos, decat cu un Logan, de exemplu.
Nu e obligatoriu sa ai masina, dar daca ai, sa fie Audi, BMW sau macar ceva VW, Seat, Alfa Romeo... Sa arate bine.
Daca nu ai masina, ai face bine sa fii totusi bogat, sa compensezi. Oricum te prosteste ea sa cumperi, mai tarziu.
Bineinteles, generalizarea asta se refera doar la 80% dintre femei.
In acel 20% sa zicem ca intra relatiile dintre corporatisti, care nu au nevoie de masini.
In general, cu cat e mai taranca femeia, cu atat e mai obligatorie masina scumpa. Atat inteleg ele.
A, si sa porti camasa + ceas.

| Freya1 a răspuns:

Sunt fel și fel de oameni.
Sunt oameni ce vor ca partenerul sa aibă un aspect fizic impecabil, sunt alții ce vor ca partenerul sa fie unul cu bani și sunt oameni ce își doresc opusul treburilor ăstora, sau nu țin cont de treburile asta.Asa ca nu e o regula.

| Hammurabi a răspuns:

Nu femeile.
Doar unele femei.
Pentru că există atât femei cât și bărbați de toate felurile posibile și cu număr variabil de neuroni.
Nu e prea greu să-ți dai seama de asta.

| ReddY25 a răspuns:

Eu le consider materialiste, strict părerea mea

| Violleta2022 a răspuns (pentru ReddY25):

Da, asa este toate va vor banii si tu si tonyc7 nu va lasati pradati, asa ca stati virgini pana la moarte si va roadeti unghiile de invidie cum altii se disteraza si au sex, fericire, casnicie, veselie si detoate. doar fiindca sunt dispusi sa imparte putinul ala pe care-l au, cu o femeie.
Poate intr-o zi vei intelege talcul vorbelor mele, dar sper sa fie inainte de 40 de ani, ca dupa aia nu te mai ia nici bunica.

| Brizbriz a răspuns:

Tine de faptul ca e un semn DISTINCTIV ca ai bani

sa nu ai bani si o femeie sa te placa, trebuie sa ajunga sa te cunoasca, altfel, prima impresie e ajutata foarte serios daca ai masina

| anonimuIl a răspuns:

Nu contează pentru o femeie dacă bărbatul are mașină.

| Danielito200 a răspuns:

Nu trebuie sa generalizam, ca are sau nu masina este doar un factor in alegerea partenerului.