| ObsedataDeVaci a întrebat:

De ce unii baieti(care esti cu ei) cand iesi cu ei afara si cu altii prieteni se comporta cu tine altfel, mai ciudat, parca nici nu va cunoasteti iar cand esti numai tu cu el iti spune ca te iubeste si te ia in brate si chestii din astea?

Răspuns Câştigător
| DrA a răspuns:

Explicatia e simpla. Baietii sunt mai imaturi, nu le place sa isi arate sentimentele i n fata prietenilor. Au senzatia ca daca prietenii vor vedea ca este indragostit de tine, vor face misto de el, nu va mai fii considerat asa de smecher. Cu alte cuvinte in mintea lor dovada de dragoste pentru o fata e o dovada de slabiciune. Nu iti bate capul cu astfel de comportamente. Daca nu iti place cum se comporta cu tine in preajma prietenilor lui, atunci pur si simplu nu mai sta cu ei si explica-i prietenului tau ca nu accepti sa te trateze asa. Daca ii e rusine cu sentimentele lui inseamna ca e foarte imatur. Succes

7 răspunsuri:
| annika a răspuns:

E imatur sau probabil ca nu te iubeste cu adevarta.

| ObsedataDeVaci explică (pentru annika):

Pai si cum imi dau seama care din ele este? Din comportamentul lui cand nu e cu altii eu imi dau seama ca ma iubeste, dar ma uimeste cand e cu prietenii lui afara.

| annika a răspuns:

Atunci e imatur...ii este rusine sa isi arate sentimentele fata de prietenii lui.

| Michael54654654 a răspuns:

II e rusine sa faca d-astea in public, asta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.
Fundita?

| IDamon a răspuns:

Pentru ca sunt mai timizi sau pentru ca nu vor sa isi afiseze iubirea fata de prietenii lor. Unii au prieteni mai nesimtiti si nu vor ca aceea sa afle ca sa nu fie luat la misto de catre ceilalti baieti.

| alV112 a răspuns:

E clar ca un om cu "dubla personalitate" nu are intentii ok. Daca i-ar place de tine atunci s-ar mandri cu tine in societate.

| deakema a răspuns:

Nu le place sa isi arate sensibilitatea fata de prieteni,se simt stanjeniti mai ales daca ii privesc alti prieteni.Le place sa fie mai privati mai intimi! am patit si eu, dar eu prefer sa se comporte original si cand sunt cu prieteni si cu orcare, daca te iubeste cu adevarat isi arata sentimentele si in fata altora ...deci bafta in alegeri!