| ginaina65878 a întrebat:

De ceva timp ma cert cu soțul mereu când vine de la munca, avem 2 copii, un băiat de 21 de ani care e la casa lui și fata care are 16 ani. Soțului nu îi mai convine nimic de la o vreme și urla mereu la mine, suntem căsătoriți de 23 de ani, stau cu el pentru fata pentru ca e atașată de el.Ce sa fac în situația asta? Mă gândesc la divorț, credeți ca ar fi mai bine? Ce sfaturi aveți pentru mine?

4 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Doamne fereste. Iti ratezi viata si tineretea pentru ca e fata atasata de el? Dar daca divortati nu dispare din viata ei. Cea mai mare greseala este sa stai,, pentru copii''. E rau si pentru tine, pentru casnicie si pentru ei.

| 1onur a răspuns:

Căsătoriți de 23 de ani și nu ești în stare să iei o decizie legată de un abuzator agresiv?

| 1onur a răspuns:

Treaba asta cu statul de "dragul copilor " este grav rău de tot fiindcă copi vor avea de suferit din cauza unui asemenea "om"

| Stonehard a răspuns:

Încercați să comunicați calm, faceți ordine în relație, salvați dacă se mai poate salva. Dacă nu, mai bine separați.