| motolo9ve a întrebat:

De ceva vreme tata a cunoscut o tipa foarte dragauta dar el incepe sa se comporte urat cu mine ma pedepseste si desi stie ca eu am drepate el tot cu ea tine. Un exemplu foarte concret:
Elena(noua mea mama )are un baiat de 18 ani pe nume Emil.el are foarte multe figuri in cap,crede ca banin pica din cer,i cere bani pentru orice, face ce vrea, s-a si drogat si bea in continuu.El a plecat de acasa cam 1-2 sapatmani.Normal ca ai mei area stresati si asa mai departe.Inainte ca Emil sa plece, mi-a reparat usa si mi-a spus sa-mi caut niste postere(eu nu pot sa dorm noapter pentru. ca imi vine lumina din 2 parti de la geam si de pe hol)ca sa mi le lipesc.Am intrebat-o pe Elena si pe tata daca pot si au zis ca da.Pana la urma am facut rost de postere si deja cand aproape terminasem vina tata si ma intreaba:Ai intrebat-o pe Elena?"eu: "da". Tata: mai intreaba odata. Ma duc o intreb si incepe:"Cand ti-am spus eu ca poti? ca nu-s de acor ca ramane urma pe usa(credeti-ma n-are cum sa ramana, cel putin pe usa de la mine din camera) si ma rog a iesi circ, tata a venit di mi-a spus ca stie ca am drepate ca si el a auzit cand am intrebat si sa ma duc sami cer scuze si de data asta s-o lasam asa. Elena ma stiga iar ma duc si incep sa spun aca da ai dreptate probabil am uiatat sa-ti cer voie bla bla.Incheiam discutia si vine si spune ca de ce mint. Pai ce sa inteleg din fa ce zice ea? Nu stiu ce sa mai fac cu el de nu stiu cate ori vreau sa plec de acasa ca deja e insuportabil.Nu are un motiv si se crizeaza.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Asa iti trebuie daca ceri voie parintilor pentru orice. Eu nu cer voie pentru nimic, doar fac.

| neutrino a răspuns:

La maturitate unii barbati mai si tampesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discută cu tatăl tău, spune-i că deşi Elena e noua sa iubită, nu trebuie să te ignore şi să se comporte urât cu tine.
Sfătuieşte-l să nu uite că are o fiică care ţine mult la el.
Baftă!

| spaghetty a răspuns:

Da maicata? Nui zi nimica lu taicatoo daca te enerveaza "carpa" aia stai in tacere si te duci la altcineva sa stai.:la bunici tai, mama ta, iubitul tau. Daca nu poti face nici una din optiuni vorbeste cu taicatoo SERIOS

| motolo9ve explică:

Am tot povestit lucrurile aste el zice ca incearca sa se schimbe dar binenteles ca nu o face. Elena nu e rea e chiar draguta si ma ajuta si imi cumpara dar are niste momente...rolling on the floorImi place si raspunsul lui NicolasCage

| oliviaa29 a răspuns:

Femeia aia e REA. n-o mai baga in seama. spune-i tatalui tau ca te enerveaza si ca ea minte atunci cand ai intrebat-o de postere. Purtati o discutie in familie. Daca nu merge, fa si tu fite cum face Emillaughing))) Poate la final o sa cedeze puppy dog eyes

| faranumexdd a răspuns:

Fa in felu urmator. daca cu vorba buna nu merge si scorpia aia nu inceteaza, ia telefonul, baga-l pe " inregistrare", intra in camera unde este ea si fa in asa fel ca ea sa se enerveze si sa-ti spuna niste cuvinte uratebatting eyelashes apoi ii arati tatalui tau :3

| NicolasCage a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu tatal tau daca nu te intelege mutate la iubitul tau daca nai iubit contacteaza-ma