| OanaMariaG a întrebat:

De curand prietenul meu este foarte ocupat, are facultate, hobby si lucreaza ca si voluntar si practic nu prea mai are timp de noi 2.as vrea din toata inima sa il inteleg dar nu prea pot. k totusi daca incerca poate reusea sa isi gaseasca timp si pentru noi nu? imi e tare dor de acele clipe cand ne vedeam mai des. chiar daca suntem in acelasi oras ne vedem aprox numai in weekend.as vrea parerea vostra.multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se spune ca dragostea trece prin stomac! Asta este nu ai ce facedecat sa-l intelegi daca il iubesti!

| cuvant a răspuns:

Cel mai bine mergi si tu cu el la voluntariat plus in alte hobby-uri pe care le are. Voluntariatul chiar poate apropia oameni si te ajuta sa-i cunosti mai bine pe ceilalti. Deci incearca sa-ti gasesti si tu ceva sa-l ajuti pe acolo si apoi cand plecati de acolo aveti timpul vostru

| mona a răspuns:

Din moment ce si lucrezi si mai mergi si la facultate normal ca nu mai prea ai timp si de altceva,oboseala isi spune cuvantu, tu ar trebui sa l intelegi[decat sa nu va vedeti deloc eu zic ca e bine si asa in weekend, dragostea e mai dulce cand te vezi mai rar]

| Sentinel a răspuns:

Si ce-ti mai trebuie mai mult de-atat? Lasa spatiul in relatie, sa existe mult spatiu, fiecare sa respire, sa existe timp de gandire a unuia la celalalt de cunoastere a sentimentelor. Ceea ce inteleg eu din postul tau e doar o nevoie obsesiv-posesiva pe care o manifesti pentru el. Esti sigura ca totul este in regula cu tine si nu exagerezi?

| OanaMariaG explică:

Am 21 de ani...si la voluntariat m-am dus impreuna cu el dar eu nu am fost admisa.ca s-au dat 2 interviuri si eu nu am reusit sa trec peste si hobby nu prea poate sa renunte face fotbal si na.ma simt asa un pic data la o parte. daca intelegi c spun

| XDarkAngel a răspuns (pentru OanaMariaG):

Mda... te inteleg. atunci cand iti spune ca nu are timp sa va vedeti simti o palma de dezamagire, dar incerci sa nu pari suparata. doar ca daca vorbesti cu el probabil ca va intelege gresit, adica, suna cam rau. incearca sa te pui in locul lui. dupa ce lucrurile se vor mai linisti, daca dupa o perioada lunga de timp nu isi va face timp (adica, trebuie si el sa observe la un moment dat) chiar trebuie sa vorbesti cu el, dar sa incerci sa fi blanda. nu-ti poti petrece toata viata asteptandu-l pe el. dupa ce va termina cu scoala si celalalte, va trebui sa aleaga daca tot asa continua. dar acum trebuie sa ai rabdare chiar daca ti greu, e doar temporar. probabil ca si el sufera in privinta asta.
sper ca te-am ajutat, bafta happy.

| Nicoleta1621 a răspuns:

Incearca sa il intelegi poate face asta pentru voi 2 sa nu duceti lipsa de nimic, asa sunt si eu cu prietenul meu mi-a fost greu prima data dar m-am obisnuit cu gandul ca toate sacrificiile astea le face pentru 2 noi...

| Marius151 a răspuns:

Sa inteleg ca nu impartiti acelasi hobby.
Cat despre voluntariat ai putea sa mergi impreuna cu el.
Spune-ne si varsta ta, adica esti la facultate, liceu?
Cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa vedeti cum ati putea sa va petreceti mai mult timp impreuna, cum am zis ai putea sa te duci si tu cu el la voluntariat, daca nu te atrage hobbyul lui poate sa faca el un compromis si sa isi mai ia din timpul alocat hobbyului ca sa stea cu tine.

| Marius151 a răspuns:

Mda, e cam greu asa daca face fotbal iti dai seama ca antrenamentele sunt importante, Voluntariat forbal si facultate ii ocupa foarte mult timp, Cred ca deja ai incercat sa vorbesti cu el despre asta. Chiar nu am nici o idee despre ce ati putea face, adevarat ca se spune "dragostea e mai mare cand te vezi mai rar" dar nu e chiar asa.